Jump to content

ovrha za komunalija


krešo10

Preporučene objave

Poštovani,

Zanima me ako mi je ovrha za komunalije bila 2005 godine,što mi je rekla službenica slučajno gledajući naknadu za uređenje voda rekla mi je da je pokrenuta ovrha 2005 god za komunalije u iznosu od 5500kn neznajući ni da imam pokrenutu ovrhu,jer nastupila zastara,ako nije kada nastupa?

Jel kada mi je 2005 god došla ovrha za komunalije,pravnik mi je rekao da plaćam od toga trena komunalije i da će mi otpisati taj dug,nikada posle toga mi nije dolazila više ovrha za to,mislija sam kao što je i rekao da je otpisano,što mi je činiti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dužnici bi također trebali znati da se zastarni rokovi računaju od datuma dospijeća duga do dana kada je pokrenut ovršni postupak. Datum dospijeća uvijek mora biti naznačen u računu, izvodu iz poslovnih knjiga ili drugoj vjerodostojnoj ispravi koja je priložena rješenju o ovrsi.

 

Danom pokretanja ovršnog postupka smatra se onaj dan kada je prijedlog za ovrhu neposredno zaprimljen kod javnog bilježnika ili kada je bilježniku poslan poštom preporučeno. Oba navedena datuma pokretanja ovrhe vidljiva su u javnobilježničkom prijamnom štambilju, koji se u pravilu nalazi u desnom gornjem kutu prvog lista prijedloga za ovrhu

Ako je od dospijeća duga do pokretanja ovrhe kod javnog bilježnika prošao zastarni rok, onda je dug u zastari.

Zastarni rokovi su:

1 godina za sve komunalne i telefonske troškove za stan,

3 godine za sve komunalne i telefonske troškove za poslovni prostor, premiju osiguranja, mjesečne rate kredita, zakupninu i najamninu, pričuvu,

5 godina za sve dugove za koje zakonom nije propisan kraći zastarni rok.

Na zastaru pazi samo sud, a ne javni bilježnik i odvjetnik i samo u slučaju kada dužnik istakne prigovor zastare u prigovoru protiv rješenja o ovrsi ili kasnije u parnici pred sudom do zaključenja prethodnog postupka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

Jel postoji zastara na ovrhu? Jer meni je došlo odjednom 2005 godine, 5500kn za komunalije i ovrha bez prethodnig slanja računa.

Službenik mi je tada rekao da počinjem plaćati od 2005 god.,a da će se to pomalo otpisati.

Nekidan bija radi slivnih voda i službenica mi govori da imam ovrhu od 2005 na komunalije,jer se to može otpisati i jel postoji zastara na ovrhu od 2005 god.,jer nisam ni dobijao nikakve račune prije toga.

zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

Zanima me ako mi je ovrha za komunalije bila 2005 godine,što mi je rekla službenica slučajno gledajući naknadu za uređenje voda rekla mi je da je pokrenuta ovrha 2005 god za komunalije u iznosu od 5500kn neznajući ni da imam pokrenutu ovrhu,jer nastupila zastara,ako nije kada nastupa?

Jel kada mi je 2005 god došla ovrha za komunalije,pravnik mi je rekao da plaćam od toga trena komunalije i da će mi otpisati taj dug,nikada posle toga mi nije dolazila više ovrha za to,mislija sam kao što je i rekao da je otpisano,što mi je činiti?

 

Potražite pravnu pomoć u vašoj općini.

Zastarni rokovi se računaju od datuma dospijeća duga do dana kada je pokrenut ovršni postupak.

Ako je od dospijeća duga do pokretanja ovrhe kod javnog bilježnika prošao zastarni rok, onda je dug u zastari.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovanj,

Zahvaljivam na pomoći

Ja nisam ni znao da je pokrenuta ovrha protiv mene još 2005 godine za komunalni dug,išao sam viditi za komunalni doprinos koliko bi koštao za legalizaciju i službenica kada je utipkala moje ime mi je rekla da je još 2005 godine pokrenuta ovrha za komunalni dug tj da će se naplatiti sa računa čim bude bilo novčanih sredstava.

Od 2005 god. sam imao novčana sredstva uvijek na računu,pa mi nije jasno kako se nisu naplatiti ako je ovrha.

Ja nisam ni dobija nikakav račun za ovrhu 2005 godine tako da se nisam ni žalija na zastaru a ako je i bija dug zastara je debelo nastupila. Jel postoji zastara na ovrhu ako je ovrha nastupila?

Jel ja mogu od njih tražiti račun za taj dug ili žaliti se na zastaru? Ili najbolje ništa ne poduzimati? srdačan pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dužnici bi također trebali znati da se zastarni rokovi računaju od datuma dospijeća duga do dana kada je pokrenut ovršni postupak. Datum dospijeća uvijek mora biti naznačen u računu, izvodu iz poslovnih knjiga ili drugoj vjerodostojnoj ispravi koja je priložena rješenju o ovrsi.

 

..

 

Danom pokretanja ovršnog postupka smatra se onaj dan kada je prijedlog za ovrhu neposredno zaprimljen kod javnog bilježnika ili kada je bilježniku poslan poštom preporučeno. Oba navedena datuma pokretanja ovrhe vidljiva su u javnobilježničkom prijamnom štambilju, koji se u pravilu nalazi u desnom gornjem kutu prvog lista prijedloga za ovrhu

Ako je od dospijeća duga do pokretanja ovrhe kod javnog bilježnika prošao zastarni rok, onda je dug u zastari.

Zastarni rokovi su:

1 godina za sve komunalne i telefonske troškove za stan,

3 godine za sve komunalne i telefonske troškove za poslovni prostor, premiju osiguranja, mjesečne rate kredita, zakupninu i najamninu, pričuvu,

5 godina za sve dugove za koje zakonom nije propisan kraći zastarni rok.

Na zastaru pazi samo sud, a ne javni bilježnik i odvjetnik i samo u slučaju kada dužnik istakne prigovor zastare u prigovoru protiv rješenja o ovrsi ili kasnije u parnici pred sudom do zaključenja prethodnog postupka.[/COL OR]

 

Postovanje..mene zanima sto ako nigdje ne postoji prijamni stembilj sa datumima? Na rjesenju koje je doneseno 2009. God nigdje nema tih datuma..samo postoje datumi donosenja rjesenja i prijedloga...kako znati da li je to sad u zastari ili nije jer svasta oni mogu napisat...rjesenje ke primljeno 6.2.2013. tako da imam pravo na prigovor..al nigdje nema ni datuma kad sam to zaprimila..i sve mi smrdi na muljazu... Molim vas za pomoc... Je li mogu u prigovoru napomenuti da smatram da je cijeli postupak nezakonit ili?

Zahvaljujem na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija