Jump to content

stečajni postupak


Luka224

Preporučene objave

Imam dva kratka pitanja.

 

Dakle, protiv jedne firme koja mi duguje novce pokrenut je stečajni postupak. Opće ispitno ročište bi se trebalo održati krajem ovog mjeseca.

 

1. Mogu li ja osobno prisustvovati općem ispitnom ročištu bez neke prethodne najave (vjerovnik sam drugog višeg isplatnog reda) te izvještajnom ročištu koje se održava isti dan(samo da napomenem da ima stotinjak vjerovnika i da postoje golemi iznosi koji se potražuju)?

 

2. Koliko vidim u stečajnom zakonu prema čl. 174. st.1. stečajni upravitelj izrađuje tablice tražbina koja se mora izložiti u pisarnici trgovačkog suda najkasnije 8 dana prije ispitnog ročišta. Da li je dovoljno doći u pisarnicu suda i zatražiti uvid u te tablice ili im moram dakazati nekakav pravni interes da bi mogao dobiti uvid u te tablice ili će se te tablice objaviti na oglasnu ploču.? pomagajte

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam dva kratka pitanja.

1. Mogu li ja osobno prisustvovati općem ispitnom ročištu bez neke prethodne najave (vjerovnik sam drugog višeg isplatnog reda) te izvještajnom ročištu koje se održava isti dan(samo da napomenem da ima stotinjak vjerovnika i da postoje golemi iznosi koji se potražuju)?

Načelo možete jer javnost nije isključena, ali ipak malo vjerojatno baš zbog puno vjerovnika, za radnike obično dolazi njih nekoliko predstavnika.

2. Koliko vidim u stečajnom zakonu prema čl. 174. st.1. stečajni upravitelj izrađuje tablice tražbina koja se mora izložiti u pisarnici trgovačkog suda najkasnije 8 dana prije ispitnog ročišta. Da li je dovoljno doći u pisarnicu suda i zatražiti uvid u te tablice ili im moram dakazati nekakav pravni interes da bi mogao dobiti uvid u te tablice ili će se te tablice objaviti na oglasnu ploču.? pomagajte

Možete slobodno doći u pisarnicu, ali u uredovno vrijeme.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Imam pitanje...

tvrtka je u blokadi više od godine dana.duguju mi neke novce..ukoliko tvrtka ode u stečaj, a temeljni kapital tvrtke je minimalan od 20 - ak tisuća kuna, i koliko mi poznato tvrtka nema nekih velikih kapitala i nekretnina, pokretnina, da li se u postupku može direktoru ili vlasniku sjesti na privatnu imovinu???ili u privatnoj tužbi na neki način??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 9 mjeseci kasnije...

Pozdrav,

 

imam nekoliko pitanja oko pokretanja stečaja. U rujnu 2011. sam dobila otkaz kao tehnološki višak, s tim da mi nisu isplaćene 4 zadnje plaće. D.O.o. u kojem sam radila je od lipnja 2011. u blokadi, s tim da su u veljači 2011. otvorili novu firmu kojoj su navodno prodali strojeve koji su bili u vlasništvu prve firme. Prva firma ima u vlasništvu i nekretninu, ali mislim da je to pod hipotekom.

 

Kako nisam imala niti platne liste, pokrenula sam radni spor , presuda u moju korist, na koju se tuženik žalio. Županijski sud je potvrdio prvostupanjsku odluku sad u lipnju 2013. E sad, moja odvjetnica nije ni bila na zadnjem ročištu, jer je otišla na porodiljni. Poslala mi je presudu Županijskog na mail, a na moj mail gdje mogu preuzeti orginal presudu i ko joj je zamjenik ne odgovara. Mobitel joj je stalno isključen.

 

Ovrhu nad računom ne mogu pokrenut, jer na računu para nema već 2 god., a za ovrhu nad pokretninama nemam novaca za sudskog izvršitelja i sve ostalo, s tim da to ionako nema smisla kad sve pokretnine koje su u prostoru firme su prodane drugoj firmi od istih vlasnika.

 

Što se stečaja tiče, jel meni za pokretanje postupka treba orginal presuda suda, ili mogu isprintat ovo s maila? Ako mi treba orginal, jel to mogu na sudu osobno tražit? I koja je prednost da eventualna nova odvjetnica pokrene stečaj, a ne ja sama? Jer imam ponudu jedne odvj. da ona pokrene stečaj, al za to me traži 1000 kn kojih ja nemam.

 

Hvala unaprijed na odgovorima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija