Jump to content

smrt na radnom mjestu


nina11

Preporučene objave

Moj otac radio je u jednoj građevinskoj firmi iz Zagreba,koji su izvodili radove u Njemačkoj.Zdravstveno i mirovinsko bili su prijavljeni u Hrvatskoj,a osiguranje u Njemačkoj,s tim da je to bila zajednička polica svih radnika.Prošle godine moj otac umro je na gradilištu,dakle na radnom mjestu.Obdukcije u Njemačkoj pokazala je da je imao infarkt.Firma je isplatila zadnju plaću,platila prijevoz do Hr,dali još neke papire teškom mukom i to je to.Kad smo prvi put pitali da li imamo pravo na kakvu odštetu više se nisu javljali.osiguranje smo sami kontaktirali i takođert su nam rekli da nemamo nikakvo pravo jer je to bila prirodna smrt.Moja majka je zaposlena sli uzdržava dva sin (srednjoškolac i student).Zanima me Vaš savjet da li se tu šta isplati pokrenuti,tužiti firmu ili nešto da s e dobije odšteta,jer moj otac toga dana nije bio ni adekvatno obučen za rad na gradilištu,sve je morao sam kupiti od kabanice,radnih cipela,robe,alata i dr.(u prijašnjim firmama to su sve dobili).Taj dan su bili i jako loši vremenski uvjeti,jako je padala kiša i bilo je hladno(11mj),ali usprkos tome poslovođa je od njih tražio da rade na otvorenom.Trebali su raditi do 12h,ali u 11:30 im je rečeno da će raditi do 13h, a moj otac se srušio u 12:15h.Sve te detalje nam je ispričao tatin kolega.U potvrdnoj situaciji šta treba poduzeti i kome se obratiti.Unaprijed hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da možete podnijeti tužbu za nematerijalnu štetu-povredu osobnosti;odnosno ono što se zove pravo na duševnu bol.

LP.

 

Ako nije verificirana ozljeda na radu tako nešto s uspjehom ne možete napraviti, stoga je potrebno prvo vidjeti kakve su radnje od strane državnih institucija i u mjestu nastanaka događaja i u RH bile poduzete, pa onda eventualno ići dalje, no nikako ne tamo gdje ljudi previše misle.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija