Jump to content

naknada za bolovanje


tisak

Preporučene objave

plizz, može li mi netko odgovoriti, da li minuli rad i prijevoz ulaze u obraćun plaće kad si na bolovanju, ako je to netko već pitao moja isprika, jer nisam vidjela,

 

jer ako nemaš plaćen prijevoz kak ću hodat po pretragama, a i mojih 30 god, staža? na platnoj listi piše 0.00.

 

molim možete odgovoriti,

hvala:-))

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kakav minuli rad? Naknada za prijevoz nije plaća i ona se ne nadoknađuje za vrijeme bolovanja, no ukoliko su zadovoljeni uvjeti za korištenje se zdravstvene zaštite izdaje putni nalog. Inače bilo bi dobro prije postavljanja pitanja malo razmisliti što se hoće ovdje dobiti, ovaj Vaš post sadrži valjda četri vrste problema od kojih ni jedan nije u toj mjeri prezentiran da bi se zapravo moglo o bilo čemu raspravljati i dati Vam nekakvu korisnu informaciju.

uređeno: od rubens
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, hvala na odg, , ne razumjem ovo 4 vrste problema. samo sam htjela znati :

Dakle kad radiš, na platnoj listi se nalazi iznos za radni staž -minuli rad, koji je obraćunat u plaću, u mom slučaju 30 god, staža = 470,00 KN sad kad sam na bolovanju, taj iznos ne postoji, tj piše mi minuli rad 0,00 kn, ili sam plava ili neznam postaviti pitanje,

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prema mom mišljenju taj " minuli rad " ukoliko se isplaćuje temeljem nekakvog kolektivnog ugovora ili pravilnika o radu trebao bi biti sastavni dio plaće i ulaziti i u nadoknadu plaće za vrijeme bolovanja, no budući da nemamo ovdje niti možemo imati uvid u cijelu listu zatražite objašnjenje od poslodavca po mogućnosti u pismenom obliku........pa se čujemo oko ovoga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

po meni je stvar prejednostavna... bolovanje se računa 70 ili 80 od prosječne plaće u zadnjem ili u prethodna tri mjeseca (ono što je povoljnije za radnika)... znači dodatak za staž ulazi u taj prosjek ali nije posebno iskazan na platnoj listi već vam je na listi samo prikazana naknada za bolovanje...naknada za prijevoz ne ulazi u prosjek jer nije plaća... naknada za prijevoz se isplaćuje ako je tako ugovoreno kolektivnim ugovorom za dolazak i povratak s posla...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija