Jump to content

ovrha na nasljeđenu mirovinu


elrowena

Preporučene objave

Molim Vas za bilo kakav savjet,

 

dakle po smrti oca nisam nasljedila ništa osim prava na mirovinu koju je otac primao, a osim mene nasljednici su i moja sestra i moj maloljetni polubrat i njegova majka. Sestra i ja smo studenti i nemamo nikakvog iskustva sa zakonima ali nedavno nam je počela dolaziti pošta u kojoj nas sve nasljednike pozivaju da preuzmemo terete radi duga o kojima uopce nemamo pojma, tj. uopce ne znamo koliki su iznosi duga i znamo samo tko su ovrhovoditelji.. dakle, zasad su nam došle dvije takve pošte i sve žalbe su nam odbijene te se nastavlja postupak koji je po smrti oca prekinut. Poslali su nam rješenje da su naše žalbe neosnovane i da nasljednik odgovara za ostaviteljeve dugove do visine vrijednosti nasljeđene mirovine. Jel može itko reći bilo kakvu inofrmaciju šta me sve čeka i je li vrijeme da se obratiti odvjetniku i koliko treba vremena da počne zastara?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mirovina nije imovina, ne nasljđuje se . mirovina je pravo.

ako ste potpisali izjavu ili u razgovoru dali usmenu izjavu kojom priznajete dug

dug morate i vratiti,bez obzira dali ste nasljedili neku imovinu ili ne

 

ukoliko niste ništa nasljedili niste obvezni vračati dug ostavitelja.

nasljednici vračaju dug ostavitelja do vrijednosti nasljeđene imovine.

odvjetnik bi bio poželjan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija