Jump to content

Zastara plačanja komunalne naknade


polajne11

Preporučene objave

Komunalnu naknadu su dužni plačati vlasnici nekretnina.Komunalna naknada se utvrđuje

rješenjem.Nikada nisam dobio rješenje za plačanje komunalne naknade.U financijskoj evidenciji imam zabilježeno da sam počeo sa plačanjem primljenih uplatnica sa 28.08.2006.Na uplatnici je napisan uda treba platiti 256,00 kn a ispod piše dug 6 480 kn.Kako mi je vikendica na moru,a stanujem u drugom gradu,nisam primao uplatnice a ni rješenje.Dana 03.01.2009.sam napisao zahtjev za utvrđivanje zastare prava na naplatu duga komunalne naknade i naknade za uređenje voda.Dobio sam rješenje da se zahtjev odbija,jer je obveznik prekinuo svojim uplatama počevši od 22.08.2006..

U stvari imam evidentirano da plačam redovno od 2006-2012.,ali mi oni svaki puta na uplatnici napišu dug iznosi na primjer sada iznosi 5514 kn.Da li je nastupila zastara ? Nisam nikada dobio ni rješenje. U mjestu od susjeda nitko ne plača tu naknadu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bez rješenja o komunalnoj naknadi nisi dužan istu plaćati.

trebaš nadležnima dostaviti pimeno u kom ih obavještavaš o adresi na kojoj boraviš i tražiti da ti sve račune i pismena šalju na tu adresu.

 

zastara potraživanja duga za komunalnu naknadu je tri godine oddosjećasvakog pojedinog računa.

ako dobiješ prijedlog za ovrhu

obvezno u zakonskom roku podnijeti prigovor, osporavati dug zbog zastare potraživanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija