Jump to content

zastara prekršajne evidencije


xmax

Preporučene objave

Može li mi netko odgovoriti zašto ne postoji zastara prekršajne evidencije? Naime, nedavno me u prometu zaustavio policajac zbog manjeg prekršaja i tada sam saznao da mi nije izbrisan niti jedan prekršaj od kada sam počeo voziti auto, a tome ima preko 20 godina. Kada su bile policijske akcije gdje se moglo vidjeti stanje bodova i prekršaja, tada uvijek mi je bilo čisto stanje, a sada ispada da imam puno prekršaja u prekršajnoj evidenciji. Također uvijek sam dobivao potvrde o nekažnjavanju bez ikakvih problema. Da li to policija ima neku tajnu evidenciju gdje trajno čuvaju čuvaju podatke o građanima? Je li to u redu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prekršajnu evidenciju vodi sud a ne policija i nakon proteka roka od 3 godine od plaćene, odležane zatvorske ili izdržane uvjetne kazne se ti podaci ne mogu koristiti protiv vas.

 

Da, policija vodi o evidencije o događajina trajno, ovlaštenje iz čl. 26. st. 2. Zakona o policijskim poslovima i ovlastima.

 

Policijska evidencija nije tajna, ali njen sadržaj jest.

 

Policajci vam to smiju reći, ali ne smiju iznositi sadržaj te evidencije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija