Jump to content

obvezni prekršajni nalog - kazna za parking


sike_ri

Preporučene objave

Pozdrav svima! Naišao sam na ovaj forum tražeći pomoć.

Pregledao sam brzinski neke teme, međutim nisam naišao na konkretan odogovor u mm slučaju.

Radi se o sljedećem:

 

28.02.2012. sam dobio na kućnu adresu obavijest o počinjenom prekršaju. Počinjeni se prekršaj odnosi na 31.08.2011. kada sam "našao" kaznu na autu za nepropisno parkiranje.

Zašto sam stavio našao u navodnike? jer tu kaznu nikad nisam vidio na automobilu.

O čemu se radi? taj dan sam bio na poslovnom putu, međutim sestra koja je vozila auto taj dan, uvjerava me da nije bilo kazne (vjerujem joj).

Problem je što te kaznu na autu nije bilo, a onda mi je 28.02. došla ponovna obavijest o počinjenom prekršaju.

Tada sam napisao prigovor i obrazložio da sam taj dan bio na poslovnom putu te da moj automobil koriste i ostali ukućani obitelji (nisu naišli na kaznu na staklu) te da sam u materijalnoj situaciji gdje ne mogu platiti navedeni iznos (živim u stanu sa 78-godišnjom bakom, radim za 3800 kuna, imam kredit, te si sam plaćam troškove studiranja).

Obavijest o prekršaju sam dobio 28.02., prigovor sam dao 09.03. (devet dana od prekršaja, ne 8). Znači, zakasnio sam u prigovoru.

Tada mi je jučer stigao obvezni prekršajni nalog u iznosu od 2000 kuna gdje obrazlažu da nisam dostavio dokumente osobe koja je vozila auto.

 

Što mi je činiti? Mogu li poslati prigovor tojest, imam li osnove? Čak bih i pristao na plaćanje kazne za parkiranje nego ove kazne od 2000 kuna jer zaista nisam u situaciji izdvojit novac...

 

Nadam se da ste uspjeli shvatiti što sam napisao i da ćete me uspjeti posavjetovat ako postoji mogućnost "izlaska".

 

LP, Siniša

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija