Jump to content

Prodaja više apartmana- porez- tražim savjet


vlastnik

Preporučene objave

Poštovani! Molim za pomoč, jer stvarno neznam kako riješiti nastalo situacijo.

2004-2005 Godine sam izgradio 6 apartmana, bez gradževinske dozvole. Etažiranje sam dobio 2005. 2006 sam uložio etažiranje i istovremeno darovao suprugi 3 apartmana. U ZK je bilo etažiranje odbijeno zbog promjene zakona, a Porezna uprava je riješila, tako da po njihovo ja imam 3 apartmana i supruga ima 3. Znači sada bi jih mogli da prodamo svaki po 3, i gotova priča. Ali imam slijedeči problem: ja sam ove apartmane prodao več u 2007 po predugovorima, a kupoprodajni ugovor napravit če se kada budo dobijeni papiri. I taj momenat je sada došao. Problem je što sam ja prošle godine prodao jedan stan, tako da sada mogu prodati-prepisati samo još 2 apartmana. A i treči kupac hoče da riješi papire.

Šta sada da napravim??

Kakve su mogučnosti, da riješim vlastništvo trečeg stana na kupca:

1. da ga prodam- znači to bi mi bio 4-ti stan u 5 godina, šta bi mogao platiti?

 

Rečeno je ako prodaš više od 3 u 5 godina da se baviš time poslom kao poduzetnik; znači ako

 

prodam 4-toga, dali mi baciju u obrt samo taj zadnji apartma ili sve 4???? Jako bitno, jer ako samo

zadnji ide pod obrt, onda bi prodao i toga i platio za njega, i gotovo- a šta moram onda napraviti

još, šta mi slijedi?

 

2. Prodam- prepišem 2 apartmana, napravim procjenu 3.apartmana - otvorim d.O.o. (ili može isto kao

samostalni trgovac) stavim ga u obrt I onda ga prodam. Ili prodam d.O.o. i kupac si zatvori d.O.o i

prepiše na sebe apatman i plati 5% poreza ili još nešto ?

 

Molim lepo za pomoč. I ako neko pozna nekog dobrog savjetnika – odvjetnika ko se u to razumije, molim da mi ga preporučuje.

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija