Jump to content

Povratak u prijasnje stanje


Vaga 1980

Preporučene objave

Zamolio bih vas za pomoć i savjet unaprijed se zahvaljujem!Dakle,imam sudski spor sa suvlasnikom zajedničkog djela zemljišta!Ugovor koji je sklopio moj otac i otac tuženog datira i 1958.god.te je tim ugovorom taj dio zemljišta na kojem se nalazi i kuca tuženog određen za zajedničko korištenje,bez ikakve daljne mogućnosti gradnje na tom zemljištu!Otac tuženog je 1965 g.na tom objektu dogradio stepenište u promjeru 2.5x3m što je moj otac prešutno odobrio!Zatim 2006 g.sin suvlasnika odnosno tuženik ponovno gradi stepenište s tim da su sadašnje dimenzije povećane za 3m odnosno 2.5x6m,na što sam izveo inspekciju,no međutim riješenje o tom izlasku nisam nikad dobio!Pokrećem tužbu 2011.g ,tuženik poziva 4 svjedoka od kojih su dvojica potvrdila moje navode o postojanju stepeništa koje je moj otac odobrio ali u dimenzijama od 2.5x3m,a ne u sadašnjim!Sve to je uvjetovano i tim da tuženi napada verbalno i prijeteći mog oca,zbog prolaska na tom djelu zemljišta na kojem imamo zajedničko vlasništvo!Sud je moju tužbu odbacio kao neosnovanu!Da li da se žalim na sudsku presudu ilI?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani,tuzba nije odbacena,vec nije usvojen tuzbeni zahtjev.Sud je obrazlozio presudu,pa pogledajte cemu je poklonio vjeru prilikom odlucivanja,odnosno na temelju cega nije usvojen vash tuzbeni zahtjev..Osnov za zalbu moze biti iz 3 razloga.

1.Povrijeda odredbi ZPP

2.Pogresna primjena materijalnog prava

3.Nepotpuno ili pogresno utvrdjeno cinjenicno stanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija