Jump to content

Tužba hzzmo


zpbos

Preporučene objave

moje pitanje je dali mi se isplati tužiti hzzmo za krivi izracun mirovine 7 godina sam zakinut bio za 700 kn u startu ,sluzbenica krivi polazni faktor odredila ,sto mi je novim riješenjem i potvrdjeno ,uvecana mi je mirovina,ali zaostatke ne isplacuju ,dali mogu upravnim postupkom ili tuzbom dobiti zaostatke i sadisfakciju naravno..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

moje pitanje je dali mi se isplati tužiti hzzmo za krivi izracun mirovine 7 godina sam zakinut bio za 700 kn u startu ,sluzbenica krivi polazni faktor odredila ,sto mi je novim riješenjem i potvrdjeno ,uvecana mi je mirovina,ali zaostatke ne isplacuju ,dali mogu upravnim postupkom ili tuzbom dobiti zaostatke i sadisfakciju naravno..

 

I sam si kriv za to. Naime, dok si dobio to rješenje prije 7 godina imao si se pravo na isto u zakonskom roku žaliti. Ti se očigledno nisi žalio. Da si se žalio druga priča.

 

Ovako, ako šta tužbom uspiješ utjerati mogao bi dobiti zaostatke unatrag max 3 godine od dana podnošenja tužbe.

 

Odi do nekog odvejtnika pa malo s njime popričaj o toj mogučnosti podnošenja tužbe protiv hzmo-a a vezano za isto. Pa češ vidjeti imaš li kakve šanse ili nemaš dobiti tužbu. A šta će biti na kraju cijelog procesa koji zna potrajati i godinama to možeš samo nagađati. Ako bude povoljno za tebe mogao bi, ponavljam dobiti zaostatke s kamatama ali samo unatrag 3 godine od dana podnošenja tužbe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovisi, kad je vršena procjena vaše radne sposobnosti.

 

Nisu polazni faktori i ostalo...bili isti u vrijeme procjene radne sposobnosti prije godinu dana ili prije deset godina (a i onda su zakoni bili malo drugačiji).

 

Temeljem čega se vi osjećate "zakinutim" tijekom procjene radne sposobnosti?

 

Malo ste vi toga napisali da biste dobili precizniji odgovor tj. informaciju.

 

Zašto mislite da ste zakinuti za 700 kuna (morate malo obrazložiti).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Očito je čovjek zakinut , a pravnik u hzmo mu je rekao : tuži nas.

 

Koliko ja vidim, do sada nisam u postu uočio da je korisnik "zakinut" jer ništa nije napisao čime bi se to moglo "argumentirati" tj. za sada mi se čini kao subjektivno mišljenje korisnika.

 

Zašto misliš da je "zakinut?"

 

Ja ne vidim nikakvo obrazloženje rješenja o mirovini i ne možemo napamet donositi zaključke ako nismo proučili materiju tj. predmet.

 

Korisnik je napisao da je službenim rješenjem potvrđeno, ali što?

 

Da li u tom rješenju piše da je "zakinut", odnosno da je napisano nešto pogrešno u rješenju o mirovini, tj. radnoj sposobnosti?

 

Ako je tako, onda je imao pravo na žalbu, u određenom vremenskom roku (piše u rješenju), a ako je propustio žalbeni rok, onda............

 

;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kompa.

da bi se mogao žaliti i da bi uspio

potrebno je imati/poznavati sve činjenice.

HRVI su dobili rješenja kojim je određena njihova mirovina ali u rješenju nije navedena plaća temeljem koje su određeni bodovi za mirovinu.

ako je samo jedna stavka nepoznata

upravni spor je bez uspjeha .

 

u razgovoru sa HRVI utvrdio sam da mnogima u rješenju nije iskazana osnovica(iznosi primjene plaće) za određivanje bodova .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mrljavac, vidio sam da se već javljao u temi "Izračun mirovine". Tu je naveo da je hrvi od 2006., gardijska , dragovoljac , ali su mu izračunali koeficijent 1,50 umjesto 1,85. Ako je točno to što je naveo , onda je sigurno zakinut. E, sad da li je to 700 kuna mjesečno ili neki drugi iznos, nemam pojma.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Zakinut sam stoga sto mi nije obracunat polazni mirovinski fakktor 1,85 koji mi pripada kao dragovoljcu i gardijskoj brrigadi ..

Ovisi, kad je vršena procjena vaše radne sposobnosti.

 

Nisu polazni faktori i ostalo...bili isti u vrijeme procjene radne sposobnosti prije godinu dana ili prije deset godina (a i onda su zakoni bili malo drugačiji).

 

Temeljem čega se vi osjećate "zakinutim" tijekom procjene radne sposobnosti?

 

Malo ste vi toga napisali da biste dobili precizniji odgovor tj. informaciju.

 

Zašto mislite da ste zakinuti za 700 kuna (morate malo obrazložiti).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

od dana podnošenja zahtjeva i prilaganja svih potrebnih dokumenata imaš pravo na plaću po novom obračun.

nisi vodio upravni spor koji je završio u tvoju korist.

 

Dakle, bio je u pravu . Može li sada "potegnuti " spor oko krivog izračuna ? Ne mora biti za svih sedam godina , možda za zadnje tri ako je nastupila nekakva zastara. Ipak ti kolega idi odvjetniku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

U

riješenju novome priznat polazni faktor 1.85,i pripadajuca mirovina po novome izracunu,ali bez zaostatak ,napravio sam novu zalbu na Mihanovićevu i cekam odgovor još jednom ponavljam greškom službenice mi je obracunat faktor 1,50 ,sva dokumentacija postojala sve je čisto kao suza ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U

riješenju novome priznat polazni faktor 1.85,i pripadajuca mirovina po novome izracunu,ali bez zaostatak ,napravio sam novu zalbu na Mihanovićevu i cekam odgovor još jednom ponavljam greškom službenice mi je obracunat faktor 1,50 ,sva dokumentacija postojala sve je čisto kao suza ...

 

I tvoj je propust što se nisi u propisanom roku na isto rješenje žalio. Da si se žalio , žalba bi ti sigurno bila usvojena.

Oni su krivi jer su previdjeli tvoju čistu dokumentaciju a ti si kriv što se na isto rješenje nisi žalio a imao si pravo. Tako da po meni bi mogao dobiti zaostatke ali ,......ali ne za svo vrijeme , nego eventualno za jedan manji dio vremena i to ako ?!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

moje pitanje je dali mi se isplati tužiti hzzmo za krivi izracun mirovine 7 godina sam zakinut bio za 700 kn u startu ,sluzbenica krivi polazni faktor odredila ,sto mi je novim riješenjem i potvrdjeno ,uvecana mi je mirovina,ali zaostatke ne isplacuju ,dali mogu upravnim postupkom ili tuzbom dobiti zaostatke i sadisfakciju naravno..

 

Ma kako si skužio tek nakon 7 godina da si zakinut, to mene zanima ?

 

Nakon 7 godina ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma kako si skužio tek nakon 7 godina da si zakinut, to mene zanima ?

 

Nakon 7 godina ?

Kompa ti baš ko stari"drot!" sve ti sumnjivo heheheh...

No nevezano kolega ima pravo unatrag 3.god. na zaostatke....probaj mirnim putem prema mirovinskome znači zhtijev-ukoliko se ogluše tužba.....

(obični spor iz radnog odnosa)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija