Jump to content

Najam i nasljedno pravo


dombo

Preporučene objave

Pozdrav svima,

 

nadam se da ću dobro objasniti situaciju i da ćete mi moći dati savjet što i kako napraviti.

 

Moj otac je prije nekoliko godina sklopio ugovor o najamu (na 13.godina) poslovnog prostora. Vlasnik poslovnog prostora je umro prije 2 godine i njegova supruga je naslijedila kuću u kojoj se poslovni prostor nalazi.

 

Otac je zatvorio obrt nakon 7.godina i moja majka je otvorila obrt u istom tom poslovnom prostoru napraviviši podzakup poslovnog prostora sa mojim ocem.

 

Možete li mi reći da li je to ispravno sa pravne strane i treba li možda majka sklopiti ugovor o najmu sa vlasnicom poslovnog prostora budući da ugovor o najmu koji je otac sklopio sa pokojnim nije istekao, postoji li mogućnost da ona odbije sklapanje ugovora sa mojom majkom ili je bolje ostaviti podzakup?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani,

u prilogu ovog posta su odredbe Zakona o zakupu i kupoprodaji poslovnog prostora,koje reguliraju vash upit.

Članak 30.

(1) Zakup ne prestaje kad treća osoba kupnjom ili po drugoj osnovi stekne pravo vlasništva od zakupodavca poslovnoga prostora .

(2) U slučaju iz stavka 1. ovoga članka treća osoba stupa u pravai obveze zakupodavca

Članak 19.

(1) Zakupnik nema pravo poslovni prostor ili dio poslovnoga prostora dati u podzakup, osim ako nije drukčije ugovoreno....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani,

u prilogu ovog posta su odredbe Zakona o zakupu i kupoprodaji poslovnog prostora,koje reguliraju vash upit.

Članak 30.

(1) Zakup ne prestaje kad treća osoba kupnjom ili po drugoj osnovi stekne pravo vlasništva od zakupodavca poslovnoga prostora .

(2) U slučaju iz stavka 1. ovoga članka treća osoba stupa u pravai obveze zakupodavca

Članak 19.

(1) Zakupnik nema pravo poslovni prostor ili dio poslovnoga prostora dati u podzakup, osim ako nije drukčije ugovoreno....

 

Puno Vam hvala na odgovoru.

 

U prvotnom ugovoru o zakupu je navedeno da otac može dati poslovni prostor u podzakup.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija