Jump to content

prekrsajno pravo


shine

Preporučene objave

Poštovanje,

nisam mislila da cu ikada dozivjeti takvu neugodnost a bome i kaznu , al eto...

Dakle; vozila sam automobil po svim važećim zakonskim propisima. Straga, u automobilu, bilo je moje dvoje malodobne dijece, starosti 6 i 5 godina, uredno vezano u auto sjedalici. Ispred krizanja i semafora, s desne strane mi se pokusao ubaciti automobil. Kako sam ga ja vec prednjim dijelom auta presla, nikako ga nisam mogla propustiti bez kocenja pa i nisam.Na tom dijelu ceste, kojim prolazim skoro svaki dan, stalno se netko ubacuje na taj"nasilnicki" nacin.Nastavila sam normalnu vozju, zasutavila se na semaforu i pogledom u retrovizor vidjela da je automobil kojim mi je pokusano oduzeti pravo prednosti prometa, policijski.Nije bilo rotacije, nije bilo zmigavca niti u tom trenu, niti kasnije, niti kad se pokusavao "ubaciti".Vozac mi je djelovao ljuto, izgledao je kao da psuje. Nastavila sam normalno voznju"svojim poslom", zaustavila se na iducem crvenom semaforu. Nesto sam objasnjavala djeci straga, kad je odjedanput vrata otvorila meni nepoznata osba u civilu i vičući na mene tražila moje isprave! Na prvi tren sam se sokirala, potom sam pitala covjeka,; tko je on uopce i sta zeli od mene? On je vikao; ti mene neces pustit , daj papire, ja sam policajac! Pitala sam ga da mi to dokaze, on je i dalje vrijedao, upalilo se zeleno svjetlo na semaforu( bila sam prva u koloni), rekla sam mu; ne sjecam se tocno jer sam bila sokirana postupkom , al nesto u stilu" ako nema nista kontra da mi zatvori vrata jer je zeleno na semaforu. On je nakon par sekundi to i ucinio uz rijeci"vidit ces ti meni za ovo". Prosla sam semafor i zaustavila se na obliznjem parkingu uznemirena i sokirana. Djeca su plakala i pitala ; tko je taj baraba i zasto vice? Nekako sam ih umirila, ali nisam mogla vjerovati da mi se tako nesto dogodilo od strane policajca, a za nista!Samo zato sto mu nisam omugucila da se ubaci na mjestu gdje to nitko ne bi smio raditi a najmanje policajci!Kad sam se vratila kuci, jos uvijek potresena, nazvala sam posatju prometne policije, opisala sto mi se dogodilo, oni su rekli da se takvo sto, ako se doista tako dogodilo, treba prijaviti i dali mi broj od unutarnje kontrole ili vec cega. Uglavnom, ta osoba mi je rekla da mogu to prijaviti i da su i oni"ljudi od krvi i mesa", da mogu pogrijesiti...Zahvalila sam na razgovoru.Danima sama sebi nisam mogla vjerovati da se tako nesto dogodilo, najgori je bio osjecaj koji je izazvao plac moje uplasene djece zbog bezobraznog i nasilnog ponasanja tog"policajca". Nisam poduzela nista dalje jer opipljivih dokaza nisam imala, samo bih se nervirala s vremena na vrijeme kad bi se sjetila tog nemilog dogadjaja. Nakon 6-7 mjeseci na moju adresu stizu tri kazne vezano za taj dogadjaj! Za neimanje vozacke, prometne i nevezanje! Totalno sam se šokirala! Podnosin zalbu, odnosim je u PP, sluzbenica cita moj prigovor i kaze: to je sigurno bio..potom usuti!Na sud idem kod tri suca. Prvi predmet je gotov, sudac me oslobadja krivnje, za drugi predmet još nemam povratnu informaciju, a za treci sam dobila riješenje da sam kriva! Radi se o nevezanju.Doticna sutkinja je bila vrlo neugodna, od prvog trena se ponašala kao da sam "robijas", nista mi nije htjela pojasniti.Nije mi dopuštala niti da pročitam zapisnik koji je sastavljala, već inzistirala da samo potpišem! Pozvala je policijskog sluzbenika dva puta.Ja sam uredno došla, čekala po uru vremena(!), dok se on nije pojavio ni jednom.U rijesenju o mojoj krivici pise kako sud poklanja vjeru policijskom sluzbeniku i navodi neke njegove izjave koje su totalna laz! Takodjer, navodi onu prvu presudu, gdje sam oslobodjena krivnje, da sam prekrsajno kaznjena!

Presudu imam crno na bijelo, pise: oslobodjena!

Nikad nisam prekrsajno kaznjavana, ali kako ona to navodi krivo odjednom sam i prekrsajno kaznjavana!

Kazna je 500kn+400kn sudskih troskova! Nemam pravo zalbe. Policijski sluzbenik je izrekao hrpu lazi, sutkinja mi je svojevoljno vec oslobadjajucu presudu preimenovala u ne-oslobadjajucu! Molim vas da mi pomognete. Postoji li ikakav način da se ova nepravda ispravi?

Hvala vam unaprijed i oprostite na opsirnosti. Doista nisam kriva i ne mogu vjerovat da je ovakvo nesto moguce.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru, iako takav nisam prizeljkivala jasno. Ako izostavimo sve ono sto ne mogu dokazati a uzmemo u obzir ono sto mogu dokazati? Naime, sutkinja je srocila moju kaznu povodeci se, izmedju ostalog, za krivom tvrdnjom. Napisala je, kako san vec navela, da sam prekrsajno kaznjavana, sto joj je dalo vise "prostora" za izricanje kazne, a nisam. Imam dokaz, tu istu oslobadjajucu presudu! Moze li se poduzeti ista po tom pitanju? Molim odgovor, hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija