Jump to content

Mala kolicina marihuane, problem ili ne?


anonimno

Preporučene objave

Evo ovako prije dva dana sam imao bliski susret sa murjom i našli su kod mene vjerovali ili ne 0,4g marihuane.U tu tezinu ubraja se i mala plasticna vrecica + 40-50 % smjese je duhan (znaci sa vrecicom i duhanom je odmjerena tezina 0,4g + lulica duzine 10cm kao dokazni materijal "duvanja"").Mene zanima pošto sam maloljetnik koji zivi sa samohranom majkom što sada trenutno moze biti samnom, dali idem na sud?hoce li mi biti otvoren dosje zbog to malo weed-a?sto sada?:-?

 

Hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

što sada trenutno moze biti samnom, dali idem na sud?hoce li mi biti otvoren dosje zbog to malo weed-a?

 

dosje u policiji imas, a hoces li na sud (kazneni) ovisi, kod socijalnog radnika i na poneko testiranje na prisutnost narkotika hoces, pa ako to prodje onda vjerojatno neces na sud.

 

prekrsajni sud ti po svemu sudeci ne gine...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E da...ja u utorak idem sa mamom na razgovor sa socijalnom radnicom (tako su mi rekli u postaji) i valjda na temelju toga se odlucuje sta ce dalje biti..to je sve onako kako sam ja cuo.E sad jel mi moze netko reci (da se pripremim) sto tamo mogu ocekivati i kakav ce to razgovor otprilike biti, o cemu ovisi to da me vode na testiranja i takve razno razne neugodne procese...ja se stvarno ispricavam ako postavljam suvisna i glupa pitanja al ja nikada do sada nisam imao problema sa zakonom pa mi je malo bed :-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije mi ovdje mjesto, ali bih ti ipak želio postaviti jedno iskreno pitanje, na koje ako ne želiš, radije nemoj odgovoriti, ili odgovori iskreno.

 

Da li misliš da se ubuduće nećeš više primati bilo kakovih nedozvoljenih "sitnica" ili misliš da je to jače od tebe ? Razmisli i ako želiš, odgovori.

 

Ako imaš jaku volju i karakter, ako ti je zaista žao zbog te male bedastoće, ako zaista odlučiš ... da to nikada više ni u kojem obliku nećeš napraviti ni pod kojim izgovorom ...

 

... tada svoje pokajanje i svoju čvrstu odluku o tome možeš pokušati dokazati i na policiji kada budu razgovarali s tobom. To bi ti moglo puno pomoći, ali bolje nemoj lagati prvo samom sebi a onda i drugima, ako to zaista ne možeš.

 

Ako samo izraziš pokajanje i želju "da to nećeš" napraviti, a tvoja volja popusti pred iskušenjem, budi uvjeren da će te i slijedeći puta pronaći. A onda će znati da nisi rekao istinu.

 

Zato prvo smireno razmisli i odluči. Sve je na tebi. Na policiji ima ljudi koji su tisuću puta već čuli "neću više" a onda ponovno nađu iste osobe sa istim ili mnogo gorim stvarima.

 

Vjerujem da na policiji isto tako ima ljudi koji će ti dati šansu, prihvatiti tvoje pokajanje i staviti te na kušnju. Samo, jesi li spreman ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naravno da necu i nesmijem vise se upustati u ovakve ili gore situacije, ali mene jedino muci zasto se policija toliko grubo trudi oko onih koji nekada zapale joint sa svojim drustvom radi gustanja i dobrog raspolozenja, a uopce ne poduzimaju nista u vezi "velikih riba" tj. raspacivaca droge (sinteticke - "kemija")?

Uostalom, zasto bi pokoji joint marihuane bio nekakvo kazneno ili prekrsajno djelo koje bi se tretiralo ovako kao sto se u danasnjem svijetu (u npr. Hrvatskoj) tretira?

Razumijem ja i to da se i marihuana moze zloupotrebljavati, ali s kojom supstancom se danas to ne moze?

Ljudi pa to je samo biljka skoro kao i svaka druga...i nikako ne mogu razumjeti zasto se danas mladi ne privode i vode na sud zbog alkohola i cigareta koje su isto a mozda cak i vise stetne od marihuane...Htio bih samo da se nadje nekakav kompromis tj. granica gledanja marihuane usporedno sa alkoholom, cigaretama, raznim lijekovima i dr.

 

Ja se nadam da sam Vam uspio barem malo pribliziti sliku moga razmisljanja koje bilo tko moze osudjivati, ali ipak mislim da ima istine u ovome sto sam gore napisao kao odgovor na Vase pitanje.

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Držim ti palčeve da ostaneš kod takvog razmišljanja i da ne ideš dalje od toga. Vjerojatno ti je poznato da su mnogi, danas teški ovisnici, zapravo počeli sa jednim jointom. Nije problem u tom jednom jointu, nego u njihovoj volji da na tome i ostane i da ne idu dalje od toga.

 

Svatko od nas ima svoj "joint", upravo kako si i rekao, alkohol ponekad ima teže posljedice od jednog "jointa".

 

Živimo na Balkanu i s tim se moraš (privremeno, barem u policiji i kod socijalne radnice) pomiriti. Još će dosta vode proteći dok ne budu doneseni zakoni kod nas poput onih u Nizozemskoj (na to si vjerojatno i mislio).

 

S druge strane, svi smo svjedoci strašnim posljedicama predoziranja (pogledaj novine od zadnjih par dana). I ona djevojka koja se predozirala počela je sa ... samo jednim jointom. Ali, vjerojatno je upala u društvo koje joj je "pomoglo" da dođe 2m ispod zemlje, a njezini roditelji se odjednom "snebivaju" kako nisu imali pojma. Moš' mislit. U stvari ih nije bilo briga. Zato, koliko god ti je teško (zbog same činjenice da moraš ići kod socijalne radnice sa majkom), vjeruj da osim tvoje majke (ako sam dobro shvatio) i s ove strane imaš dosta ljudi koji ti od srca žele da sve i ostane samo prošlost.

 

Život nije "Zabranjena ljubav". Sve počinje s nečim "samo jedanput" ili "samo malo". Vjerojatno ti je i dobro poznato da postoje i takve droge koje kad jednom probaš - trebaš ih čitavog života.

 

I upravo zato - držim ti palčeve za razgovor na policiji, držim ti palčeve i od srca želim i vjerujem u tebe da ćeš uspjeti ostati kod svojeg razmišljanja i da nećeš otići dalje od njega, a taj zakon u nekim stvarima samo pomaže "da zabranjeno voće bude slađe".

 

Znam dosta mladih ljudi koji su prošli kao i ti - i nisu nikad više uzeli "joint" ili bilo što drugo. Na razgovoru su pokazali iskreno da su pogriješili, naišli su i na ljude u policiji koji su ih moralno "oprali" (riječima, naravno), ali su im i dali drugu šansu koju su pametno iskoristili... a danas su ugledni ljudi na uglednim pozicijama.

 

Na razgovoru napravi ono što traže od tebe, to će im biti najbolji pokazatelj da misliš ozbiljno. Nakon nekog vremena sve će ti ovo biti samo ružan san.

 

Sretno i želim ti puno uspjeha u životu !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ali mene jedino muci zasto se policija toliko grubo trudi oko onih koji nekada zapale joint sa svojim drustvom radi gustanja i dobrog raspolozenja, a uopce ne poduzimaju nista u vezi "velikih riba" tj. raspacivaca droge (sinteticke - "kemija")?

 

pazi ovako, nemoj ti o tome voditi brigu i gledaj da ti sam prodjes sto jeftinije mozes, a ispravljenje krivih drina prepusti onima koji su placeni za to.

 

dakle tamo kod soc. radnika bez mudrovanja, pogotovo bez bagateliziranja vlastitog slucaja, znaci tvoje je bilo, kupio si od... (vecina kaze od nepoznate osobe koja mi je prisla dok sam cekao/la vlak/autobus u susjednom gradu) a kupio si cisto probe radi, zelio si konzumirati eksperimentalno, da vidis sto je to, radoznao si po prorodi...

 

i pamet u glavu, prvi put gotovo u pravilu ide ovako kako se tebi dogadja, ali drugi put ne, nemoj da ti se ponovi ili ne daj boze da padnes na testu, nema tog do-a koji bi ti takvo nesto "oprostio"

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jadno dijete - najbolji ti savjet u ovom trenutku daje zapravo ovaj konzervativni "veteran" - reci sve sto bi socijalni radnici i tvoj svećenik od tebe željeli čuti - npr. "neću više nikad, ne znam što mi je bilo, jako mi je žao ... " Izvadi sve piercinge ako ih imaš, počešljaj se i stavi križić oko vrata (malen i staromodan). Odjeni se konzervativno. Dođi s mamom (ako si joj priznao). Nemoj kajkati niti govoriti u slangu... A sve u nadi da će ovaj novi konzervatizam u budućnosti propasti i da dolaze vremena manjeg licemjerja....

Želim ti puno sreće (peace :) )

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zanimljiva je sudska praksa, u komentaru KZ-a ima jedna presuda kojom je posjedovanje jedne stabljike marihuane utvrđeno kao beznačajno djelo jer se ne može posaditi manje od jedne sjemenke i ne može izrasti manje od jedne stabljike.

 

Isto tako se ne može posjedovati manje od jednog jointa, pa bi se taj stav mogao i ovdje primjeniti.

 

Nemamo vremena i ljudi za reviziju pretvorbe, za organizirani kriminal i druge gadosti, ali zato za klince koji eksperimentiraju spremno pokrećemo cijelu mašineriju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma sve je proslo ok.Socijalna radnica ima 20+ godina ,plavusa, jako jako je dobra, htio bih ici na sto vise ovakvih razgovora :)))

Jedino je jos preostalo poziv za sud, tj. valjda trebam dobiti neki ukor ili simbolicnu kaznicu novcanu...

Ma nema nikakve utjehe u alkoholu ili nedajbože cigaretama... :-D

Lijep pozdrav svima...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija