Jump to content

Ovrha za račun o kupnji robe iz 2009.g.


nevan

Preporučene objave

Moj otac bio je vlasnik obrta. Obrt je zatvoren u rujnu 2012. godine,a otac je u mirovini.

Jučer mu je stiglo rješenje o ovrsi za dio duga po računu za isporuku robe iz 2009. godine. Da li je taj dug u zastari temeljem čl.228. Zakona o obveznim odnosima ili se primjenjuje opći zastarni rok od 5 godina? Da li se isplati pisati prigovor kojim bi samo porasli troškovi? Kako će se ovrhovoditelj naplatiti ako otac nema nikakvu imovinu?

 

Hvala na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

ovo pitanje i mene zanima kod mene je sljedeći slučaj imam dug na račune dobavljača gdje je zadnji račun od početka 2007 godine,ostali su stariji par mjeseci, još od kraja 2006 godine znači prošlo je šest godina od kada je dug nastao, no ja sam u međuvremenu povremena plačala i smanjivala dug, pa me zanima kada u ovom slučaju nastupa zastara i dali uopče nastupa kada sam ja povremeno plačala?! ja zapravo i imam namjeru dug platit, samo trenutno nemam baš sredstava, a strah me ovrhe. Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"Nevan",misljenja sam da bi u vasem slucaju se mogla primjeniti odredba clanka 228.ZOO

Zastarijevaju za tri godine:

- međusobne tražbine iz ugovora o prometu robe i usluga te tražbine naknade zaizdatke učinjene u vezi s tim ugovorima zastarijevaju. Zastara teče odvojeno za svaku isporuku robe, izvršeni rad ili uslugu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija