Jump to content

Porezna-savjet?


lorena79

Preporučene objave

  • 6 mjeseci kasnije...

imam pitanje vezano za porezni dug nakon zatvaranja obrta krajem 2007 za svoga tatu koji je otišao tada u mirovinu, ali dug je ostao.

dobio je jučer opomenu, ako ne plati u roku 8 dana ići će rijšenje o ovrsi,dosta toga je u zastari, a za neka 2,5 mjeseca bude gotovo sve..sad sam u nedoumici, dali da na temelju te opomene pišem zahtjev za zastaru ili da on ode u poreznu i da mu izlistaju za koje vrijeme ga duže i koliko, jel se može tražiti od njih taj dokumenat? pa da tada pišem taj zahtjev??

i zanima me još ako ne reagiram nikako na tu opomenu, pa kad pošalju rješenje o ovrsi mogu li tada pisati zahtjev za zastaru?? iskreno želim dobiti na vremenu.

hvala vam!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

imam pitanje vezano za porezni dug nakon zatvaranja obrta krajem 2007 za svoga tatu koji je otišao tada u mirovinu, ali dug je ostao.

dobio je jučer opomenu, ako ne plati u roku 8 dana ići će rijšenje o ovrsi,dosta toga je u zastari, a za neka 2,5 mjeseca bude gotovo sve..sad sam u nedoumici, dali da na temelju te opomene pišem zahtjev za zastaru ili da on ode u poreznu i da mu izlistaju za koje vrijeme ga duže i koliko, jel se može tražiti od njih taj dokumenat? pa da tada pišem taj zahtjev??

i zanima me još ako ne reagiram nikako na tu opomenu, pa kad pošalju rješenje o ovrsi mogu li tada pisati zahtjev za zastaru?? iskreno želim dobiti na vremenu.

hvala vam!

 

molim pomoć?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kad pošalju rješenje za ovrhu na to rješenje uputiti prigovor.

prigovarati nastanku duga (u cijelosti) i zbog troškova. obvezni navesti da su potraživanja duga u zastari. sud,javni bilježnik a ni upravna tijelane paze na zastaru po službenoj dužnosti.

na zastaru se moraš pozvati.

 

na opomenu ne vrijedi prigovarati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija