Jump to content

nezaposleni roditelji - uzdržavani članovi


yvanat

Preporučene objave

Pozdrav svima!!potrebna mi je pomoć..naime, imam roditelje koji nemaju nikakva primanja te me zanima kako ih mogu prijaviti kao uzdržavane članove obitelji;konkretno me zanima, da li ih moram već sada negdje prijaviti da ih ja uzdržavam da bi kod slijedeće prijave poreze ostvarila olakšice..ili ih je potrebno samo u prijavi navesti kao uzdržavane i koji su mi papiri potrebni da dokažem njihov status..da li je bitno što ne živimo u zajedničkom kućanstvu...hvala svima....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima!!potrebna mi je pomoć..naime, imam roditelje koji nemaju nikakva primanja te me zanima kako ih mogu prijaviti kao uzdržavane članove obitelji;konkretno me zanima, da li ih moram već sada negdje prijaviti da ih ja uzdržavam da bi kod slijedeće prijave poreze ostvarila olakšice..ili ih je potrebno samo u prijavi navesti kao uzdržavane i koji su mi papiri potrebni da dokažem njihov status..da li je bitno što ne živimo u zajedničkom kućanstvu...hvala svima....

Ukoliko Vaš roditelj ne ostvaruje godišnje primitke veće od 11 000,00kn možete ih koristiti kao olakšicu mjesečno kroz plaću ili podnošenjem godišnje prijave.

ako ćete mjesečno, potrebno ih je upisati na poreznu karticu. Procedura je slijedeća: od poslodavca uzeti poreznu karticu, vaš rodni list i potvrdu Zavoda za zapošljavanje i otići u nadležnu poreznu upravu da se roditelj upiše kao uzdržavani člana na poreznu karticu. roditelji mogu biti prijavljeni na bilo kojoj adresi, ne moraju na vašoj.

ukoliko ćete roditelja (roditelje) koristiti kroz godišnju poreznu prijavu, potrebno je dostaviti, uz poreznu prijavu, rodni list i potvrdu zavoda za zapošljavanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija