Jump to content

uznemiravanje sms porukama


Lenka55

Preporučene objave

Može li mi netko objasniti što se smatra pod uznemiravanje pozivima i sms porukama prema Zakonima u RH?

je li jedna poruka uznemirujućeg sadržaja dovoljna za prijavu policiji?

Naime, primila sam poruku uznemirujućeg sadržaja iako u toj poruci nitko nije spominjao imena. Takve dvije slične poruke poslane su i članovima moje obitelji ali u njima je spominjano moje ime.

Može li mi pomoći policija i mogu li otkriti tko je i otkuda poslao poruke?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

KD prijetnje iz čl.139 st.1 goni se privatnom tužbom a iz st.2 po prijedlogu, kd uznemiravanje iz čl.140 po prijedlogu.Policija može nešto napravit ali ne sve.Krim službenik će po porukama znati o kojem kd-u se radi te se njima treba i obratit.

 

 

Poruke nisu bile prijeteće već lažne informacije.

Može li policija postupati po tome?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

KD opisan u čl. 140 u KZ RH-a se ne zove "Uznemiravanje", nego "Nametljivo ponašanje". Po ovom što ste opisali, policijski službenici neće provoditi nikakave izvidne

radnje, osobno ne vidim tu ostvarenje tog kaznenog djela. Medjutim, niste nam mnogo ni rekli, osim da su lazne informacije.

 

U porukama mi se piše da me suprug vara i da mi se ljudi izruguju i takve su poruke stigle još nekim osobama u mojoj obitelji.

Mene je zanimalo može li mi policija otkriti lokaciju dolazih poruka preko mog operatera jer sama ne mogu. Operater me uputio na policiju iako sam se pozvala na čl.105 Zakona o el.komunikacijama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija