Jump to content

Ovrha na kucu dvojni objekat


dario-zg-zapad

Preporučene objave

ovakva je situacija to su dvije kuce spojene jedna na drugu obadvije imaju građevinsku i sve papire.

 

jedna kuca glasi na ime mog oca, a druga kuca na bratica i tetu

na gruntovni se vodi ko jedan objekat podjeljen na tri djela, od oca 50% a od bratica i tete po svakom 25%

 

Uglavnom mi smo predali papire na gruntovnu sve gotove, svaka kuca ima riješenje o izvedenom stanju i sve da se to razdjeli ali došlo je do pogreške katastra i dali su nam zauzetu cesticu koje je trebala pripasti braticu i teti, i naravno gruntovna nam je poslala odbijenicu, i u dogovoru sa katasrom oni svoju grešku ispravljaju, i taman krenuli poslat ponovo papire a ono štok sjela je ovrha na kucu, bratit i teta imalu su dugova prema jednoj osobi oko 300.000kn koja je sad sjela ovorhom, jel nisu vracali dug sa njima nismo u najboljim odnosima, poštu ne podižu, sad mene zanima, ta osoba se upisala na gruntovnu 6.03.2013, vrta isprave zakljucak, oznaka spisa ovr, sadržaj prijedloga upis plombe, bilj, o kretanju spisa 3.04.2013, način riješenja u radu..jel se mi imamo pravo žaliti kome i jel ce to što promjeniti jel da nije katastar pogriješio kuce bi imale svaka svoju kat cesticu i novi zk uložak. i ja nebi imao nikakvih problema sa nastalom ovrhom.

 

Jel se treba zalit i kome??

Ak dođe do ovrhe jel se prodaje i moj dio makar mi nemamo veze sa nikakvim dugom njihovog djela kuce??

Ako se prodaje kak da saznam kada i kad ce bit drazba??

Jel se treba negdje prijavit za pravo prvo otkupa( makar neznam od kud skupit novce )

 

Svaki savjet bi mi dobro došao puno hvala na pomoci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija