Jump to content

nasljeđeno dugovanje, ovrha na kuću


predragc1987

Preporučene objave

Poštovani,

 

trebao bih bilo kakav konkretan savijet vezano za ovrhu na kuću:

 

ovrha je došla temeljem duga koji je ostao nakon mog pokojnog oca.Za dugovanje nismo ni znali do ostavinske rasprave. Stajalo je od 2008g kadje glavnica bila 60.000 kn, sad se popelo na 100.000 +kamate. Mi nismo imali od kudto plačati, jer sam jedino ja u kući radio, a od prošlog mj. sam i ja bez posla. Već godinu dana smo bez struje u kući, voda isanitarni čvor ne postoje. Na koji način da postupimo, 13.04.2013 izaze procjenitelji i kuća navodno ide na bubanj. Pošto je to jedino što imamo, zaista bismo željeli na neki način to riješiti. Nasocijali nemaju veze s tim, kod pravobranitelja smo bili ali ni oni navodno nemogu ništa. Molim bilo koga za neki stručni savijet, kome se obratiti, kuda ići, kako postupati???

 

Unaprijed hvala, Predrag:glavomozid:

uređeno: od petpetica
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

moguće rješenje.

vlasnik kuće u gruntovnicu upiše pravo plodouživanja za nekoga u kući.

 

bovu hvala, ali dali mi možete konkretnije objasniti što točno trebamo napraviti? kuća je nakon očeve smrti podijeljena na 3 jednaka dijela.

Dali bi to konkretno značilo da recimo mama i ja upišemo pravo na brata, ili nas 3 na neku treću osobu? dali je to kakva garancija da onda banka nemože napraviti prodaju kuće? Hvala, ovo mi je malčice popravilo dan :mase2:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija