Jump to content

dokazivanje prevare


jole46

Preporučene objave

Nadam se da sam na dobrom forumu i molim vas za pomoc. Prije dvadesetak godina je djed umro i ostavio svoju imovinu pola mojoj baki a pola svom sinu(mom ujaku). Moja majka je prije djedove smrti dobila jedno zemljiste. Oni su se dogovorili da ce baka zivjet s njima i ostat ce im kuca,gospodarska zgrada i zemlja oko kuce. Djed je ostavio i nesto sume te 3 velike parcele za koje je baka govorila kako ce svoju polovicu dati svojim unucima tj. meni i ujakovim sinovima. Prosle godine je jedan ujakov sin odlucio gradit kucu na mjestu gospodarske zgrade i molio je baku da mu nesto potpise jer je ona vlasnica pola kuce. Baka je naivno pristala i nije znala da mu zapravo prepisuje svu svoju imovinu. Slucajno sam na katastru vidio da baka vise nema nista jer je sve njegovo. Moze li se nekako osporiti taj ugovor?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Provjerite stanje u zemljisnim knjigama a ne katastru.Da bi se vlasnistvo prenijelo na drugog za zivota vashe bake ,mora postojati valjan pravni posao(ugovor o dosmrt.izdrzavanju,darovanje,kupoprodaja)te javnobiljeznicka ovjera potpisa.

Vjerovanja sam da je vasha baka i dalje zemljisno knjizna vlasnica nekretnine,s tim da provjerite na temelju cega su nastale promjene u katastru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Provjerite stanje u zemljisnim knjigama a ne katastru.Da bi se vlasnistvo prenijelo na drugog za zivota vashe bake ,mora postojati valjan pravni posao(ugovor o dosmrt.izdrzavanju,darovanje,kupoprodaja)te javnobiljeznicka ovjera potpisa.

Vjerovanja sam da je vasha baka i dalje zemljisno knjizna vlasnica nekretnine,s tim da provjerite na temelju cega su nastale promjene u katastru.

 

Provjerio sam i na zemljisno knjiznom odjelu i tamo je bratic upisan kao vlasnik. Problem je sto baka nema papir koji je potpisala braticu. Ona je bila uvjerena da mu potpisuje nekakvu suglasnost za gradnju kuce. Moram otici kod javnog biljeznika provjeriti sto je potpisala. Jel se moze kako osporiti taj ugovor izmedju bake i bratica jer ona zapravo nije znala sto potpisuje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija