Jump to content

ovrha za grijanje (HEP)


medo67

Preporučene objave

Imali smo podstanare koji nisu platili grijanje u razdoblju od 09 mj. 2010. do 09 mj. 2011, dug iznosi cca 7000 kn. Došla je ovrha, ali nije naplaćena jer osoba na koju glase uplatnice nema otvoren račun u RH. Sada me zanima da li postoji ikakva mogućnost da to ode u zastaru i nakon koliko vremena. Moj najveći strah je da se ne pokrene ovrha na nekretninu, a trenutno nismo u mogućnosti podmiriti toliko dugovanje.

Svaka pomoć je dobrodošla!! Unaprijed se zahvaljujem!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zastara za potraživanje duga po računima za kućanstvo je godinu dana od dospjeća svakog pojedinog računa.

računi su u zastari ako nije podnešen prijedlog za ovrhu (odnosi se na vlasnika stana)

ali HEP može uskratiti korištenje usluge dok se neplati dug (iako takav postupak nije u skladu sa zakonom)

 

inače za račune je odgovoran vlasnik stana

ako ugovorom nije drugačije navedeno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala puno na odgovoru, ali znam da je zastara godinu dana ako nije podnešen prijedlog za ovrhu. Mene zanima kakva je procedura sada obzirom da je podnešen prijedlog za ovrhu, a ne mogu se naplatiti jer vlasnik kuće nema otvoren račun u RH na koji bi ovrha mogla sjesti. Da li mogu napraviti ovrhu na nekretninu i u kojem roku? Kako bih mogla izbjeći ovrhu na nekretnini osim naravno plaćanjem računa novcem koji nemam

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija