Jump to content

Ovrha na nekretninu


mljnkovac

Preporučene objave

Pozdrav!

 

Ovo mi je prvi post i molio bih vas za neku pomoc ako je moguce...

 

Kad sam imao 18 godina moji roditelji su mene stavili kao korisnika hipotekatnog kredita u Zagrebackoj banci, majka mi je suduznik (ona je garantirala najmom poslovnog prostora kojega sada vise nema) i otac koji je debeli porezni duznik mi je jamac.

 

Kredit je oko 52000 eura - glavnica.

 

Nekretnina je glasila na baku koja je potpisala suglasnost za to da ju se zaduzi za hipoteku.

U medjuvremenu mi je baka umrla i nekretnina je pripala ocu ali posto je on opaki porezni duznik, to je odmah zajedno sa kucom koja nije pod kreditom i autom prepisano na moju majku koja mi je suduznik.

 

Posto sam ja nositelj, sve se lomi preko mojih ledja, a meni kao osobi sa 28 godina nisu potrebna "sranja" mojih roditelja i zelim se toga rijesiti.

 

Ovaj mjesec je nakon 6mjesecnog moratorija sjela rata koju oni nisu platili.

 

Koliko sam ja upucen, banka prvo sjeda meni, pa suduzniku pa jamcu pa na kraju na nekretninu?

 

Koliko se rata mora ne platiti da to krene u postupak i da li banka suduzniku blokira svu njegovu pokretnu i nepokretnu imovinu ili samo nekretninu na koju je dignuta hipoteka a jasno je da to nije dovoljno da se banka naplati.

 

Oni meni nemogu uzeti nista zato sto ja nista nemam, promijenio sam i adresu stanovanja od kuce mojih roditelja pa me zanima da li oni meni mogu u stan na novu adresu doci plijeniti predmete iz stana?

 

Takodjer mi je moj otac rekao da banka njima nista vise nemoze uzeti s obzirom da je baka koja je potpisala suglasnost pokojna ali to mi nema nikakvog smisla?

 

Da li mi netko moze razjasniti tu situaciju jer bi ja osobno htio da to sto prije krene u postupak da se toga mogu napokon rijesiti.

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kreditini dužni si .

ako ne platiš tri rate (što ovisi o banci ) slijedi otkaz kredita i pokušavaju se naplatiti od sudužnika (ako dužnik nema sredstava za vratiti kredit) .

jamac je na redu poslije sudužnika .

dok se mogu naplatiti ne idu na ovrhu nekretnine .

nekretninu koja je optrerećena hipotekom, kao jamstvo za vračanje kredita, banka može uvjek ovršiti da bi naplatili dio duga.

 

ako imaš dokaze da si bio prisiljen potpisati ugovor o kreditu

podnesi tužbu za oglašavanjem ništavnim ugovora o kreditu .

korisnik kredita će biti u obvezi vratiti cjelokupan kredit sa kamatama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemam dokaz osim toga da su me uzdrzavali i financirali mi skolovanje u to doba.

ako se nemogu naplatiti od nekretnine da li mogu sjesti suduzniku na svu njegovu imovinu - a ima je dosta.

 

Ja kao korisnik kredit nikad necu moci vratiti a iskreno me nije previse briga ako necu moci koristiti racune na svoje ime - danas se moze i bez toga, ali bilo bi lijepo da se to moze napraviti.

 

koja je sansa da se moj potpis proglasi nistavnim i da li je takav postupak skup i koliko traje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

moraš podnijeti tužbu sa zahtjevom da se utvrdi ništavnost ugovora o kreditu

zbog nesporazuma .

 

ZOO

Članak 282

Kad strane vjeruju da su suglasne, a ustvari među njima postoji nesporazum o pravnoj naravi ugovora ili o kojem bitnom sastojku ugovora, ugovor ne nastaje.

 

smatrao si da će roditelji (sudužnik i jamac )plaćati kredit koji su iskoristili .

ako/ali sudužnici su odustali od plaćanja kredita (ne isplaćuju ) koji su i koristili.

 

Prijevara

Članak 284.

(1) Ako jedna strana izazove zabludu kod druge strane ili je održava u zabludi u namjeri da je time navede na sklapanje ugovora, druga strana može zahtijevati poništaj ugovora i onda kad zabluda nije bitna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija