Jump to content

porodiljni, zdrastveno - stranac


strangerinthenight

Preporučene objave

Evo pitanja. Strankinja sam koja čeka odobrenje stalnog boravka. Trenutno sam na rodiljnom dopustu. U braku sam s Hrvatom. Radila sam na ugovoru o radu na odredeno (kao zamjena). U trenutku odlaska na rodiljni nisam imala 12 mj. na tome ugovoru. Pitanje je sljedeće;

a) imam li pravo na rodiljni i onu minimalnu naknadu koju primam ili taj se prekida u trenutku prekida radnog odnosa?

b) sto sa zdravstvenim? imam li na njega pravo ili ne?

c) a mozda mogu se prijaviti na hzz i na temelju toga zadrzati rodiljni dopust/naknadu i zdravstveni?

Dosad sam čula milijun interpretacija moje situacije pa molim pomoć

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo pitanja. Strankinja sam koja čeka odobrenje stalnog boravka. Trenutno sam na rodiljnom dopustu. U braku sam s Hrvatom. Radila sam na ugovoru o radu na odredeno (kao zamjena). U trenutku odlaska na rodiljni nisam imala 12 mj. na tome ugovoru. Pitanje je sljedeće;

a) imam li pravo na rodiljni i onu minimalnu naknadu koju primam ili taj se prekida u trenutku prekida radnog odnosa?

b) sto sa zdravstvenim? imam li na njega pravo ili ne?

c) a mozda mogu se prijaviti na hzz i na temelju toga zadrzati rodiljni dopust/naknadu i zdravstveni?

Dosad sam čula milijun interpretacija moje situacije pa molim pomoć

 

kolko ja znam stranac na privremenom boravku ima sva prava kao i hr.drzavljani ali samo dok je u radnom odnosu ili dok mu vrijedi privremeni. rodjakinja je stranac na privremenom boravku,dobivala je naknadu za kompolikacije i porodiljnu jer se dogoovorila sa poslodavcem da ju ne odjavljuje dok joj ne istekne porodiljna(godina dana) sto je i on ucinio.nakon isteka porodiljne ju je odjavio,prijavila se na biro jer joj je kao istekao ugovor o radu,dobivala je naknadu sa biroa dok joj je vrijedio privremeni.rijesenje je bilo da ima pravo na naknadu do listopada 2012 ali joj je boravak istekao 2 mjeseca ranije te su joj i naknadu stopirali zbog toga i odjavili iz evidencije. na zdrastveno preko hzza nije imala pravo nakon sto ju je biro odjavio. u prijevodu to sve znaci da dok se god vodis u radnom odnosu i dok imas vazeci privremeni mozes sve ostvariti kao i sa stalnim boravkom a sa privremenim samo dok radis.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija