Jump to content

Prometna nesreća- Bijeg sa mjesta nesreće/strani državljanin


Josip00

Preporučene objave

Poštovani

Krajem prošle godine doživio sam prometnu nesreću u Zagrebu u kojoj je vozačica vozila stranih registarskih oznaka lakše oštetila moje vozilo ( Francuska). Nakon udara nije zaustavila vozilo. Ja sam je sustigao,no ona je odbijala zaustaviti se. Vozeći se iza nje slikao sam njeno vozilo i zvao policiju. Iz policije su mi rekli da se vratim na mjesto nesreće,da ostalo prepustim njima iako sam par puta ponovio da nije iz Hrvatske i da tko zna kada će je pronaći. Vratio sam se,policija je napravila očevid,drugi dan sam napravio i procjenu štete. Tu moji problemi počinju. Nakon par dana zovu me iz mojeg osiguranja da neka ja osobno nazovem policiju i raspitam se jer oni ne mogu ništa saznati. Bio sam i u HOK-u,oni ne mogu ništa,policija je nije pronašla. Čekam dva tjedna na zapisnik,odem na osiguranje gdje mi kažu da imaju neke informacije vezane za slučaj,ali mi ih ne smiju reći jer je to poslovna tajna?!?!?! Sliku niti opis vozačice i suvozačice ne uzimaju kao bilo kakav dokaz. Gospođa iz Francuske se oglasila e-mailom,gdje je navela da se nije zaustavila jer se nije osjećala krivom iako je prešla u moju traku i udarila me. Dalje, osiguranje je doslovno diglo ruke i rekli su mi neka idem na policiju (ponovno) pa da sma pokušam nešto... Moje mišljenje je da su i iz policije trebali izdati nekakav nalog/dokument da to vozilo ne smije izaći iz države ako se pretpostavlja da je sudjelovalo u prometnoj nesreći.No,to nisu učinili i gospođa je uredno prešla granicu nekoliko dana poslije. Što mi je činiti? Svi su digli ruke od toga,a ja sam ne znam što više? Imam li šanse postići nešto,kome se obratiti? Ili uzeti odvjetnika?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija