Jump to content

Nista mi nije jasno


Jasminka78

Preporučene objave

Molim za pomoc - Moj otac i moja tetka su bili vlasnici po 1/2 kuce. S obzirom da su obje obitelji (moj tata sa nama i tetka sa njenim muzem i sinom) zivjele van Hrvatske, rjesili su da prodaju kucu. Tada tetka odlazi u Hrvatsku, a moj tata nije u mogucnosti i da bi mogla cijela kuca da se proda, moja tetka zajedno sa bakom (njihovom majkom) dolazi do informacije da baka treba da tuzi tatu, da bi njegova polovica kuce mogla da se prepise na nju i da bi njih dvije onda prodale kucu.

 

Moze li mi netko objasniti kakva vrsta tuzbe je u pitanju...nije mi jasno, po osnovu cega je ta polovica samo tako prepisana na nju....mislim, tako lako mozete prevariti nekoga....

 

Sve to se dogadja u periodu 1996-1997.g.

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nije se odazvao na poziv za raspravu niti dao odgovor na tužbu.

zbog ogluhe je izgubio spor.

treba biti u Hrvatskoj ili opunomoćiti odvjetnika da ga zastupa i tražiti ponavljanje postupka.

osporiti tužbu. ako nije nastupila zastara.

a mogućeje i da se radi o kaznenom djelu.

 

možda je baka tražila bračnu stečevinu. ako se radilo o nasljeđenoj imovini.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nije se odazvao na poziv za raspravu niti dao odgovor na tužbu.

zbog ogluhe je izgubio spor.

treba biti u Hrvatskoj ili opunomoćiti odvjetnika da ga zastupa i tražiti ponavljanje postupka.

osporiti tužbu. ako nije nastupila zastara.

a mogućeje i da se radi o kaznenom djelu.

 

možda je baka tražila bračnu stečevinu. ako se radilo o nasljeđenoj imovini.

 

E sad, i baka i tata danas vise nisu zivi...ja licno mislim da su to bile nekakve mutne radnje moje tetke, jer mi nikad nismo saznali za koliko novca je kuca prodana i nikad vidjeli taj ugovor - baka je samo donijela odredjeni iznos i dala mome tati. Tu kucu su gradili baka i djed za tatu od kredita, ali se ubrzo tetka udala,pa su ona i njezin muz uspjeli da nagovore baku i djeda da se kuca ipak upise po 1/2 njoj i tati.

 

Hvala na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija