Jump to content

molim vas pomozite hitno problemi s međom


doe-roe

Preporučene objave

pozdrav, molim vas možete li mi pomoći imam problema sa novim susjedima pomoćna prostorija i ograda je na susjedovom zemljištu nekih 90%tako je već nekih 40 godina novi susjed je kupio kući i traži da se pomoćna prostorija i ograda uklone, kad se postavljala ograda i pravila prostorija prijašnji vlasnik je to dopustio da se tako radi bio je dogovor između dva brata koji nisu potpisivali nikakav ugovor nego se radilo na riječ a sada bi novi vlasnik na tome mjestu gradio nove prostorije mislim da smo nekih 1,5-2m u njegovom dali imam nekih mogućnosti na sudu ili smo jednostavno bili najivni i sada moramo rušiti, i još jedno pitanje tri prozora od njihove kuće gledaju u moj posjed dali mogu tražiti da se moraju zazidati kuća je manje od dva metra od međe, i koliko mora odmaknuti nove prostorije od međe hvala svima na pomoći

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani!

 

Ako je ogradni zid sagrađen prije četrdeset godina ,tada za Vas postoji mogućnost stjecanja vlasništva građenjem i dosijelošću ,ako Vas nitko nije dirao svo to vrijeme .

Kad susjed uloži tužbu za povrat vlasništva tada Vi u odgovoru na tužbu trebate istaći prigovor stjecanja vlasništva dosijelošću i građenjem .

Mislim da ne trebate odmah ići u sukob sa susjedom .Uvijek treba pokušati problem riješiti

na miran način .Postoji jedna poslovica :" nitko nije toliko slab da ne može učiniti zlo".

Vi imate šanse da ostvarite svoje pravo vlasništva dosijelošću .U Vašem slučaju Vi ste na svoj trošak napravili ogradu u suglasnosti sa prethodnim vlasnikom .

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani!

 

Ako je ogradni zid sagrađen prije četrdeset godina ,tada za Vas postoji mogućnost stjecanja vlasništva građenjem i dosijelošću ,ako Vas nitko nije dirao svo to vrijeme .

Kad susjed uloži tužbu za povrat vlasništva tada Vi u odgovoru na tužbu trebate istaći prigovor stjecanja vlasništva dosijelošću i građenjem .

Mislim da ne trebate odmah ići u sukob sa susjedom .Uvijek treba pokušati problem riješiti

na miran način .Postoji jedna poslovica :" nitko nije toliko slab da ne može učiniti zlo".

Vi imate šanse da ostvarite svoje pravo vlasništva dosijelošću .U Vašem slučaju Vi ste na svoj trošak napravili ogradu u suglasnosti sa prethodnim vlasnikom .

Pozdrav!

 

Hvala vam na odgovoru ogradni zid je sagrađen prije trideset godina ali je problem drugi razgovarao sam sa tatinim stricem on tvrdi da je ta međa bez našeg znanja mjenjana jer kada su susjedi gradili kuću 1988 izašao je mjernik stric je tada bio i on tvrdi da je mjernik rekao kako je susjedova kuća u našem, zbog toga smo to tako i gradili a sada prema geoportalu ispada da smo mi u njihovom i prema starim avionskim snimcima se vidi da smo mi u pravu vrijedili li to sve išta na sudu. pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

na sudu predložiti utvrđivanje međe .

sud utvrđuje među po zadnjem mirnom posjedu.

ako ste vi ili vaš prednik gradili na tuđem zemljištu uz odobrenje vlasnika

stekli ste u vlasništvo zemljište ispod građevine.

novi susjed je vidio šta kupuje.

možda je darovanjem (usmenim) zemljište promjenilo vlasnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani!

 

Sudsko utvrđivanje međe se provodi u izvanparničnom postupku .čl.103.ZOV-a.

Moguće je utvrditi :

1.Po katastarskim mapama samo ako se stranke slože(Vama ako to ne odgovara

nećete se složiti sa mapalnim utvrđivanjem međa.

 

2. prema posljednjem mirnom posjedu ako je to moguće i

 

3.prema pravičnoj ocjeni suda .

 

Sud na licu mjesta označuje među i donosi rješenje .

Važno je da ne pristanete na ono što Vam ne odgovara .

 

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija