Jump to content

Uknjižba stare obiteljske kuće


čudo

Preporučene objave

-

Poštovanje

 

Namjeravam uknjižiti staru obiteljsku kuću, koju su gradili moji preci.

Pregledavanjem obiteljske dokumentacije, naišao sam na dokument, koji ću pokušati ovako prikazati u tekstu, da bi se shvatilo o čemu je riječ.

 

 

Dokument ovako izgleda

 

_ ------------ --------- ----------------

 

Broj xxxxxx

 

Općinsko Upraviteljstvo

 

Posvjedočuje

 

da kuća vlasnosti gospode xxxxxxxxxxxxxxxxx

baštinici pokojnog xxxxxxxxxxx iz ove varoši, nalazi se na regulacionoj liniji u mjestu na prometnom položaju, gradjena je dozvolom gradjevinske Vlasti od tvrdog materjala

 

xxxxxx 29. juna 1930.

 

 

 

pečat općinski i potpis Načelnika i Predsjednika ????

___________________________________________

 

Ima li ovakav dokument bilo kakvu pravnu težinu u postupku uknjižbe.

Ono , baštinici, su moj djed i stric, od kojih je kuću naslijedio moj otac, a od njega ja.

To je naravno, uredno dokumentirano u posjedovnim listovima.

 

Hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da nedostaje lokacija odnosno br.čestice. Ali i to možete riješiti svjedocima koji su bili punoljetni 15.02 1968.

 

Evo, ponovo zahvalan na ovom postu. Traženje, traženje, našao i nacrt u sklopu kojeg je katastarski plan čestica na kojoj je kuća i dvorište, iz 1929. godine, Na nacrtu jasno piše, da se radi o gore spomenutim baštinicima. Pečat općinski.

Čak i piše koji je majstor gradio kuću.

 

Da li sa svim ovim sada na Katastar? Molim pojašnjenje procedure.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Objekat se upisuje u katastar i zemljišnu knjigu na osnovu geodetskog elaborata za evidentiranje, brisanje ili promjene podataka o zgradama ili drugim građevinama (Pravilnik o parcelacijskim i drugim geodetskim elaboratima,) koji mora biti ovjeren pečatim i potpisom od strane ovlaštenog inženjera geodezije.

U slučaju da je objekt upisan u katastar ali nije u zemljišnu knjigu,potrebno je izraditi elaborat za usklađenje zemljišnoknjižnog stanja s katastrom ..

E sad,potrebna vam je sljedeca dokumentacija za upis objekta u katastar i gruntovnicu:

-kopija katastarskog plana

posjedovni list

-izvadak iz zemljišne knjige

-dokaz o legalnosti objekta .

Ovisno o starosti objekta , dokaz o legalnosti može biti,a sto je vash slucaj s obzirom na starost objekta,odnosno

građevina je izgrađena do 15. veljače 1968.:

- uvjerenje o vremenu evidentiranja izdaju katastarski ured, odnosno Središnji ured Državne geodetske uprave na temelju podataka s kojima raspolažu (katastarski operat, katastarski plan, posjedovni list, Hrvatska osnovna karta, snimke iz zraka) koji se smatraju dokazom da je neka građevina izgrađena do 15. veljače 1968. godine.,a vec sam vam u prvom postu napisao sta bi moglo posluziti u svrhu dokazivanja legalnosti

- ako katastarski ured, odnosno Središnji ured Državne geodetske uprave ne raspolažu podacima na temelju kojih se može izdati uvjerenje, uvjerenje o vremenu građenja građevine izdaje nadležno upravno tijelo. Sastavni dio uvjerenja je snimka postojećeg stanja građevine i preslika katastarskog plana s ucrtanom građevinom ili geodetski situacijski nacrt stvarnog stanja (situacija) za izgrađenu građevinu na građevnoj čestici koji je podnositelj zahtjeva dužan priložiti uz zahtjev za izdavanje toga uvjerenja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija