Jump to content

Zastara otkupa stana


Merlys

Preporučene objave

Kupila sam 2005. stan na kojem je bivši vlasnik imao upisanu hipoteku od firme Condelte(sadašnji Coning) cca 53000kn upisane u gruntovne knjige 1995 kad je on kupio stan. Radilo se o otkupu stanarskog prava u mjesečnim ratama od cca 180kn. Dakle ,od 2005 godine nikada mi nitko iz Coninga nije slao uplatnice iako sam ih više puta kontaktirala. 2012 g pismeno i telefonski(čuvam ispis poziva -njih preko 40!?) pokušavam dobiti stanje dospjelog i preostalog duga ali odgovora nema 6 tjedana . Naravno,kupcu stana postaje sumljivo pa odustje od kupoprodaje!Ove godine slična priča- imam kupca za stan i treba mi brisovno očitovanje od Coninga koliki je dug i da imaju namjeru brisati se iz gruntovnice nakon uplate istog.5 tjedana zivkanja i na kraju pritisak preko veze- dobijam danas dopis da mi je dug 2005. bio cca 40000kn te je s kamatama narastao na 63000kn.Konkretno, da li su sva potraživanja koja su starija od 3 godine unatrag tj od 2005 do 2010 u zastari? Napominjem da mi unatoč inzistiranju nisu slali uplatnice,opomene ,ovrhe niti bilo šta!I kako da se postavim prema njima?Help!Hitno! Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije kupovine stana trebala si tražiti brisanje hipoteke.

u kupoprodajnom ugovoru trebalo je biti navedeno da preuzimate dug.

postoji ugovor o otkupu stana,koji ste trebali dobiti od prodavatelja, i vjerovnik nije u obvezi dostavljati uplatnice a osobito ako to niste tražili pismeno.

 

hipotekarni vjerovnik može tražiti prodaju nekretnine radi namirenja duga.

 

kad hočeš neku potvrdu to tražiš pismeno,preporučeno i sa povratnicom.

kontaktiranja telefonom nije nikakav dokaz za pokušaj rješavanja problema.

 

pomoć stručne osobe bi bila nužna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija