Jump to content

kupnja na veleprodaji te prodaja u maloprodaji


prirodno

Preporučene objave

Pozdrav!

Želim u Hrvatskoj kupovati proizvode na veleprodaji i zatim ih prodavati u maloprodaji(kupim 4 jastuka u komadu i zatim prodajem svaki za sebe).

Nigdje ne piše koji je postupak.

Da li taj novi proizvod ide pod moje ime i kako za te proizvode dobiti deklaracije.?

Ukoliko nitko ne zna odgovor molim vas uputite me mjerodavnima.

Unaprijed se zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav!

Želim u Hrvatskoj kupovati proizvode na veleprodaji i zatim ih prodavati u maloprodaji(kupim 4 jastuka u komadu i zatim prodajem svaki za sebe).

Nigdje ne piše koji je postupak.

Da li taj novi proizvod ide pod moje ime i kako za te proizvode dobiti deklaracije.?

Ukoliko nitko ne zna odgovor molim vas uputite me mjerodavnima.

Unaprijed se zahvaljujem

 

Ako kupujete u veleprodaji u RH oni su Vam dužni dati deklaracije za proizvode koje ste kupili. I nema tu nikakvog novog proizvoda kupili ste proizvod više komada i prodajete ih pojedinačno..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

registrirati trgovinu na veliko i trgovinu na malo

kao direktni prodavač robe odgovorni ste za deklaracije - obavijesti o proizvodu - obavijesti daje proizvođač ili uvoznik, ali za krajnjeg kupca odgovornost je na zadnjem prodavaču

za maloporodajni prostor ishoditi MTU - minimalno tehničke uvjete

 

Članak 17. Zakona o zaštiti proizvođača

 

(1) Obavijest o proizvodu ili deklariranje proizvoda podrazumijeva sve pisane oznake, trgovačku oznaku, zaštitni znak, naziv marke, slikovni prikaz ili simbol koji se odnosi na proizvod, a stavlja se na ambalažu, naljepnicu ili privjesnicu, na dokumente te obavijesti koji prate ili se odnose na taj proizvod.

 

 

(2) Obavijest o proizvodu obvezna je za svaki proizvod i mora sadržavati najmanje sljedeće podatke:

– proizvođački naziv proizvoda, ime pod kojim se proizvod prodaje,

– tip i model proizvoda te oznaku mjere proizvoda, ako je to bitno obilježje proizvoda,

– datum proizvodnje i rok uporabe, ako je to propisano,

– za domaće proizvode naziv i sjedište proizvođača te zemlju podrijetla,

– za uvozne proizvode naziv i sjedište uvoznika, naziv proizvođača te zemlju podrijetla.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija