Jump to content

Prometna nezgoda


maxster

Preporučene objave

Dobar dan.

 

Sinoć sam imao malu nezgodu u prometu pa pitam za savjet.

Naime, uključivao sam se sa sporedne ceste na glavnu u rikverc. Pritom sam vidio da je sve sigurno tj.da nema nadolazećih vozila.

Međutim tada je na mene naletilo drugo vozilo i udarilo me u stražnji lijevi kraj u trenutku kada sam do pola već bio na cesti. Po mojoj procjeni vozač se kretao dosta brzo s obzirom da je bilo mokro.

Radi se o uskim ulicama jednog traka u vrlo naseljenom kvartu. Šteta je manja na vozilima.

Zvao sam policiju koja je meni napisala kaznu za neoprezno uključivanje u promet s čime se djelomično slažem te tvrdim da je vozač drugog vozila prebrzo vozio.

Napominjem da je drugi vozač napuhao 0,39 promila, a ja 0,00.

Zanima me Vaš savjet što je najbolje napraviti...da li da se žalim na kaznu koja mi je napisana?

Kakva je uopće daljnja procedura s obzirom da mi je ovo prvi ovakav prekršaj...šta se radi kada dođe zapisnik od policije itd?

Hvala unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Brzinu ćemo odmah eliminirat jer za to nema dokaza (zakonskih).Vještak bi mogao nešto napravit (ali i košta a šteta je mala) ali prekršaj kojeg vam policija stavlja na teret neće bit izbrisan.Žalit se na prek nalog kada dođe od policije i tražit smanjenje kazne na osnovu dosadađnje nekažnjavanosti ali i priznanje prekršaja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija