Jump to content

Sve mi uzeli jer san žensko


Zrmanja

Preporučene objave

Poštovani

Oćuh mi je umro prošle godine te je bila ostavinska rasprava,Ja nisam bila ukljućena jer me nije zakonski priznao.Nakon toga mama mi oboljeva od raka pluća te umire ove godine.Ostavinska je bila dva mjeseca prije njene smrti.Na ostavinskoj raspravi je ona trebala tražiti izdvajanje braćne stećevine tako da i ja dobijem dio.Međutim ostavinsku su moja braća napravila a da ja ne saznam kada te su mater nagovorili da ne traži braćnu stećevinu te da se odrekne u njihovu korist,tako sam ja ostala bez ićega.Sada me zanima .Dali ja mogu nekako traziti da dokažem da su oni njome manipulirali(imam dokaze da je uz to psihićki bolesna bila te 3 metastaze na mozgu u ćeonom režnju je imala).Ima li smisla u to ulaziti.Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovana,

majka se odrekla samo svog nasljednog dijela koji joj pripadao iza umrlog supruga.Medjutim ako se majka prihvatila svog nasljednog dijela i istovremeno ustupila vashoj braci,moglo bi se smatrati da se radilo o darovanju nasljedjenog dijela,sto bi dalo ucinak povrijede vaseg nuznog dijela nasljedstva iza umrle majke.

Druga stvar je sto bi vi mogli tuzbom traziti izdvajanje majcinog dijela bracne stecevine,i tako izdvojen dio bi se raspravljao po odredbama Zakona o nasljedjivanju,odnosno u ostavinskom postupku iza umrle majke,na sto bi pravo pored vas polagali i vasha dva brata.

Za vise informacija raspitajte se kod odvjetnika,bez cije pomoci nebi mogli voditi kompliciran sudski postupak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija