Jump to content

povečanje omjera rat mir


zplecko

Preporučene objave

Molim odgovor od mrljavca ili ako netko drugi zna.Predao sam za pogoršanje (do sada imam 40%vojno i 60% civilno).Hrvi20%trajno.Spis je prvo bio kod medicinskog vještaka ,okoper dana,da bi sada na njihovim stranicama pisalo :Za vaš spis zadužen je ROK POVJERENSTVA ZA REVIZIJU OCJENE INVALIDNOSTI(ROK MOMBS).Ne znam što to znaći,Dali dobro ili loše ,te kada bi mogao oćekivat da se spis riješi.Hvala.Pzzzz.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim odgovor od mrljavca ili ako netko drugi zna.Predao sam za pogoršanje (do sada imam 40%vojno i 60% civilno).Hrvi20%trajno.Spis je prvo bio kod medicinskog vještaka ,okoper dana,da bi sada na njihovim stranicama pisalo :Za vaš spis zadužen je ROK POVJERENSTVA ZA REVIZIJU OCJENE INVALIDNOSTI(ROK MOMBS).Ne znam što to znaći,Dali dobro ili loše ,te kada bi mogao oćekivat da se spis riješi.Hvala.Pzzzz.

 

 

- trebalo bi biti za vas dobro, pozitivno,

-nalaz i misljenje ovlastenog vjestaka podrucne sluzbe upuceno je povjerenstvu za reviziju ocjene invalidnosti Ministarstva obitelji, branitelja i medugeneracijske solidarnosti (MOMBS) u vezi s cl.32 ZOPHBDR-a koji ce obaviti reviziju navedenog nalaza i misljenja ovlastenog vjestaka podrucnog ureda te dati suglasnost na doenesenu ocjenu

 

 

Članak 32. ZOPHBDR-a

Svaka ocjena invalidnosti na temelju koje se stječe pravo na profesionalnu rehabilitaciju ili pravo na invalidsku mirovinu koju donosi ovlašteni vještak u mirovinskom osiguranju, te priznata obiteljska mirovina članovima obitelji smrtno stradaloga hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata i priznata novčana naknada u iznosu obiteljske mirovine članovima obitelji zatočenoga ili nestaloga hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata podliježe reviziji koju obavlja Povjerenstvo za reviziju ocjene invalidnosti

 

 

Uredba o medicinskom vještačenju u mirovinskom osiguranju(„Narodne novine“, broj 12/13)

V. REVIZIJA NALAZA I MIŠLJENJA O INVALIDNOSTI

Članak 28.

5) Revizija nalaza i mišljenja o invalidnosti mora biti obavljena u roku od 10 dana od dana davanja nalaza i mišljenja vještaka o invalidnosti, a iznimno, u slučaju iz stavka 3. ovoga članka, u roku od 20 dana po dostavi dokumentacije.

 

 

- lijepi pozdrav i sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim odgovor od mrljavca ili ako netko drugi zna.Predao sam za pogoršanje (do sada imam 40%vojno i 60% civilno).Hrvi20%trajno.Spis je prvo bio kod medicinskog vještaka ,okoper dana,da bi sada na njihovim stranicama pisalo :Za vaš spis zadužen je ROK POVJERENSTVA ZA REVIZIJU OCJENE INVALIDNOSTI(ROK MOMBS).Ne znam što to znaći,Dali dobro ili loše ,te kada bi mogao oćekivat da se spis riješi.Hvala.Pzzzz.

To ti znači kolega da je područni vještak podigao postotak koji se odnosi na bolesti u svezi rata, i to je dobro. No nije dobro to što pomenuto Povjerenstvo uglavnom vraća uzročnost invalidnosti na stari omjer (moja procjena u bar 95% slučajeva).

Meni se dogodila ista stvar, pa eto govorim iz prve ruke. Žalio sam se Središnjoj službi - odbijeno; podnio tužbu zatim Upravnom sudu - odbijeno.

prošlo je 18mj. od prošlog vještačenja i nekidan sam s novim nalazima podnio zahtjev za novom procjenom!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve što vam prvostupanjski vještak kaže vezano za procjenu radne sposobnosti nemojte shvaćati kao gotovu stvar.

Oni nekad i ne kažu istinu da bi izbjegli neugodnosti sa osiguranicima tj. osobama koje su na procjeni radne sposobnosti jer na procjenu dolaze osobe raznog ponašanja (neki su agresivni, neki čudni, neki mrzovoljni, a dokumentacija je temelj za ocjenu).

 

Kao što sam naveo, čekajte rješenje i tek onda ćete znati kako ste prošli i možete razmišljati što dalje činiti ako ste nezadovoljni (žalbe, obnove postupka-nova procjena...)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve što vam prvostupanjski vještak kaže vezano za procjenu radne sposobnosti nemojte shvaćati kao gotovu stvar.

Oni nekad i ne kažu istinu da bi izbjegli neugodnosti sa osiguranicima tj. osobama koje su na procjeni radne sposobnosti jer na procjenu dolaze osobe raznog ponašanja (neki su agresivni, neki čudni, neki mrzovoljni, a dokumentacija je temelj za ocjenu).

 

Kao što sam naveo, čekajte rješenje i tek onda ćete znati kako ste prošli i možete razmišljati što dalje činiti ako ste nezadovoljni (žalbe, obnove postupka-nova procjena...)

 

 

 

 

 

Poštovani Mrljavac,

 

Molim vas da pročitate i odgovorite na moju opasku vezano za vaš odgovor. Dakle u dijelu odgovora vezano za vještaka bi se djelomično složio, no u cijelosti ne bi. Zašto? pa zato jer ja posjedujem med.dokum. koja je evidentirana u domovinskom ratu i iz njega proizlazi da sam imao određene poteškoće koje nikad prije rata nisam imao. Dakle iz med.dokum. je vidljivo da je nastala bolest uzrokok sudjelovanja u domovinskom ratu. napominjem da sam iako ne kalendarski prisilno po zakonu, ipak HR dragovoljac,99 dana, koji se odazvao obrani samovoljno-dragovolno u prvim danima napada na moj grad.

 

Pitanje u svezi rješenja:

 

Ako ja posjedujem med.dokum. koja je nastala u domo.ratu da li sam ja trebao predočit samo tu dokumentaciju i na taj način dobit 100% rat-mir ili sam trebao proći dsetogodišnju + golgotu i na kraju bit vještačen po ostaloj dokumentaciji, a da se ona iz ratnih dana obezvrijedi do maximuma tj. sa 25%-75%.

 

Sve je ovo danas samo ne pravda i pravičnost, ili kako koga dopadne, ali morate biti svjesni da su zbog ovakovih vještačenja HR branitelji, koji to ničim nisu zaslužili tjeraju do krajnih granica psihičke izdržljivosti, i samim tim ih max. obezvrijeđuju, dok u isto vrijeme imamo na stotine onih koji su ničim zasluženo dobili bezobrazno visoke mirovine.

 

Hvala i pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Većina branitelja ima sličnu, istu ili čak i "bolju" ratnu dokumentaciju od vas pa su mnogi na procjeni radne sposobnosti prolazili i gore.

 

A sama medicinska dokumentacija iz koje je vidljivo da ste oboljeli od ratnih zbivanja nije jedino mjerilo za liječnike-vještake u HZMO prilikom njihove procjene radne sposobnosti tj. davanja omjera 100% mirovine kao posljedica rata.

 

Ima tu i nekih drugih čimbenika koji utječu na procjenu ;-) godine starosti, ratni put, poneko oboljenje nakon rata...................

 

A s obzirom da vrijeme prolazi, omjeri rat-mir će biti sve nepovoljniji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Mrljavac,

 

Očekivao sam ipak potpuniji objektiviji odgovor, no dobio sam, što bi bilo kad bi bilo. Kad ste spomenuli "čimbenike" da li ste mislili i na one koji su dobili, a da skoro pa ništa nisu priložili, i moje pitanje je bilo potpuno jasno vezano za moj uzrok, a posljedica je nešto što proizlazi nažalost nakon uzroka. Dakle radi se o jednini, a ne o množini. Jedino se u potpunosti slažem da će biti teže ostvarit prava iako bi zakon trebao za sve bit jednak.

 

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija