Jump to content

sticanje imovine


claire

Preporučene objave

Moj otac odrzava kucu svog oca i zivi u njoj posljednjih deset godina, ali je prijavljen u Zagrebu. Placa sve racune. Zanima me moze li on time steci pravo na vlasnistvo nad tom kucom ili se ipak mora povesti ostavinska rasprava. Naime, zapravo ne znam da li da podnesem zahtjev za legalizaciju kuce jer ona je samo u posjedovnom listu. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Pozdrav,

iskreno neznam u koju temu da se ubacim..pa ukoliko sam u krivoj temi postavio pitanje unaprijed se ispricavam.

 

Ukoliko mi mozete pojednostaviti i detaljnije obrazloziti neke stvari, iskreno bih Vas zamolio.

Naime moj problem je sljedeci: djed mi živi u stanu od općine.U aneks ugovoru o najmu stana spominje se samo djed i baka.Mene sada zanima sta bi mi morali napraviti(naravno sa time se slaze i djed) da stan dobijem ja na koristenje nakon njihove smrti. Tj da stan ostane u obitelji a ne da se vrati opcini.Dali se trebam prijaviti na tu adresu gdje je stan?dali se i moje ime treba navesti u aneks ugovoru?ili ukoliko se djed dogovori sa opcinom da otkupi stan dal ga ja mogu otkupiti (tj ja dam novac djedu i on ga otkupi u svoje ime) i sta ja trebam napraviti sa djedom da nakon njihove smrti stan ostaje meni u vlasnistvu ukoliko ga ja otkupim? Naravno ima nas vise u obitelji pa ne bih volio da ako ja isplatim stan da mi nakon njegove smrti netko ne preotme stan ijako sam ga ja otkupio.Bio bih Vam zahvalan ukoliko mi mozete pomoci u svezi ovoga..Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija