Jump to content

naknada za regres nakon uvjetovanog otkaza


tisak

Preporučene objave

lijep pozdrav!

molim vas da li mi netko može hitno odgovoriti na moju situaciju.

od 2008-9.4.2013 sam radila u tisak .d.d. kao prodavač. obzirom na tjelesna oštećenja, nisam bila više u mogućnosti raditi taj posao i dobila uvjetovani otkaz. to me ne muči, ali prije otkaza sam korostila cijeli god. odmor za ovu 2013 god.

 

Moje pitanje, da li imam pravo na naknadu regresa, jer mi u kolektivnom ugovoru to imamo, i isplaćuje se.

ali zadnji dan kad sam došla po knjižicu i papire, na otkazn. papiru je pisala da mi pripada otpremnina , koju sam i dobila, i da ja prema njima nemam više nikakva potraživanja, to sam potpisala jer sam bila dosta nervozna i nije mi pao na pamet regres. unatrag mjesec dana sam kontaktirala pravnicu u tisku, i rekla da nemam pravo.

molim Vas pomozite

hvala, lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Ako ste to potpisali samo na odluci o otkazu onda se niste s tim složili, jer ste na odluci potpisali samo da ste odluku i primili.

 

Ako Vam kolektivni ugovor daje pravo na regres onda svakako uputite pismeni dopis poslodavcu i tražite da Vam se isti isplati i odmah naznačite da to što ste potpisali jeste jednostrana odluka poslodavca (o otkazu) na kojoj Vaš potpis ne znači Vašu suglasnost s onim što je unutra navedeno, već samo potvrđuje da ste odluku primili.

 

Ako Vam ne isplate doborovljno - nažalost, jedino ćete moći u tužbu. Zastara Vam je 3 godine za novčana potraživanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija