Jump to content

Tele2 i Inkaso OVRHA


Ivanche

Preporučene objave

Poštovani,

 

Našao sam se u velikom problemu kao i mnogi drugi.

 

Buduci da sam pocetkom godine presao na drugog operatera, nisam platio zadnji racun u Tele2. Bio sam svjestan, ali svaki put ista misao, budem ispunio uplatnicu, budem platio, u Tele2 sam bio na pretplati nekih 4-5 god.

 

I sad, 6 mjeseci kasnije, dolazi koverta, potpisuje moja susjeda za mene, gdje pise da za racun, tj dug od 339kn imam platiti ukupno 1.271,81 kn zbog potrazivanja preko INKASO odvjetničkog ureda.

 

Ne mogu doci sebi. Mozda je nekome 931 kn malo ali meni nije. Za račun od 339kn sam dobio 931 kn njihovih troškova.

 

E sad, molim Vas, buduci da imam jos 2 dana da posaljem žalbu, da mi pomognete. Šta napisati?

 

1. Nasao sam na mailu broj uplate za dug prema tele2. Da li da ga uplatim sutra? Tih 339kn.

2. Sta dalje?

 

Molim savjet

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Napravio sam sljedece:

 

Uplatio sam 360kn duga sa kamatom na racun Tele2..

 

Napisao žalbu i poslao.

 

Prošli tjedan su me kontaktirali iz INKASA da mi kažu , budući da sam to napravio da se mozemo dogovoriti i sad mi troskovi iznose 450kn, nisu više 931kn.

 

Da li da prihvatim i uplalim tih 450kn?

 

Telefonski su mi rekli da su mi opomenu, koju nisam zaprimio poslali običnom poštom..i da ce sud presuditi u njihovu korist, buduci da sam uplatio tih 360kn i time priznao krivnju. Pa da mi je bolje platiti 450kn nego 930kn kad sud presudi.

 

sta naprviti?

 

?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1.Neka vam to pisano pošalju da im to još dugujete 450,00 kn po tom prijedlogu za ovrhu i kad zaprimite pismeno, platite i pošaljite im dokaz o plaćanju i inzistirajte da izdaju potvrdu da su namireni ili napišu povlačenje ovršnog prijedloga.

 

2. Ukoliko ste u prigovoru na rješenje o ovrsi naveli da ste platili glavnicu i kamate i priložili dokaz, može se desiti da sud donose odluku da niste dužni platiti troškove jer tužitelj koji povuče tužbu/prijedlog za ovrhu dužan je protivnoj strani naknaditi troškove.

Ovo svakako ovisi o svakom pojedinom sucu i njegovom tumačenju ZPP-a.

Preporučujem postupiti po navedenom u 1.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Buduci da ste mi pomogli , bilo bi u redu da napisem RJEŠENJE cijele ove priče.

 

Moram priznati da je sve ovo zajedno brzo bilo gotovo:

 

Prijedlog ovrhe sam dobio krajem 7 mjeseca, početkom 8 mjeseca sam kao sto piše gore, uplatio SAM dug prema Tele2 i to na račun Tele2, ne INKASU ( iako sam uplatio 390kn s kamatom a ne 330kn koliko je bio dug) i poslao uplatnicu zajedno sa svojom žalbom u kojoj sam naveo detaljno da nisam bio upoznat s dugom i da je INKASO ovrha moj prvi kontakt sa navedenom gospodom i mojim 'dugovanjem'.

 

Rjesenje je izdano 26.08 na općinskom gradskom sudu u Zagrebu, ja sam ga dobio 6.09 u kojem pise da se STAVLJA IZVAN SNAGE RJEŠENJE O OVRSI.

 

Znaci dugovanje prema Tele2 je zatvoreno, rješenje o ovrsi se stavilo izvan snage i sad ne znam sta se jos moze dogoditi... Ali to je to za sad.

 

Lijep pozdrav i hvala na pomoci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sad ćeš dobiti poziv za raspravu pred sudom.nastavlja se

nije još gotovo. tek kad sud presudom potvrdi da se stavlja izvan snage platni nalog.

na raspravi traži od zastupnika Intkasa da pokaže uplatnicu kojom su platili otkup duga.

od suda traži da se taj zahtjev upiše u zapisnik.

možda sud odbije upisati u zapisnik taj zahtjev tada nemoj potpisati zapisnik.

 

ako cedent(kupac duga Inkaso) nema potvrdu da je kupio dug ugovor je fiktivan,prividan, dakle ništavan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

na raspravi se pozovite na promašenu aktivnu legitimaciju.

ako nisu platili (nemaju uplatnicu za dug, po ugovoru) zakonski nisu ovlašteni biti tužitelj.

tražite da vašu izjavu promašene aktivne legitimacije sud upiše u zapisnik.

ili još bolje sudu pošaljite očitovanje i navedite promašenu aktivnu legitimaciju.

preporučeno sa povratnicom ili da na kopiju pismena potvrde primitak pismena.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija