Jump to content

Ugovor o radu na neodređeno nakon odbijanja rješenja o pokretanju stečajnog postupka


radnikhr

Preporučene objave

Znam da je uvijek relativno lako odgovoriti na pitanja na koja se može dati odgovor, ali evo jedno pitanje koje bi trebalo biti izazov pravnicima ali i sudovima, barem što se tiče Stečajnog zakona.

 

Situacija je slijedeća i molim nekoga, bilo koga ako ikako može odgovoriti na moje pitanje, u što iskreno sumnjam.

 

Kronologija događaja ukratko :

 

 

1. nad mojom firmom otvoren je stečajni postupak

2. dolaskom stečajnog upravitelja, svi radnici dobivaju otkaz kao i ja

( ugovor na neodređeno )

3. ja potpisujem novi ugovor na određeno sa stečajnim upraviteljem za potrebe stečajnog postupka

4. Visoki trgovački sud u međuvremenu ukida rješenje prvostupanjskog suda o otvaranju stečaja i vraća ga na ponovni postupak

5. prvostupanjski sud nakon ponovljenog postupka odbija prijedlog za pokretanje stečajnog postupka

 

I to je ukratko to.

Moje pitanje koje slijedi je :

 

Koji je status mog ugovora koji sam imao sa poslodavcem prije otvaranja stečaja, tj. s obzirom da je na kraju prijedlog za pokretanje stečajnog postupka odbijen, da li su time automatski poništene sve radnje, a tako i otkaz ugovora koji sam imao ?????

Ako netko od pravnika ili sudaca zna dati bilo kakvo objašnjenje ove vrlo zanimljive situacije koja, naravno nije predviđena u zakonu o stečaju, molio bih pomoć.

Unaprijed hvala .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zanimljivo pitanje. Odgovor na vaše pitanje bi se trebao nalaziti u sudskoj odluci kojom se odbija prijedlog za pokretanje stečajnog postupka.

Stečajni postupak se otvara odlukom suda te se isto tako i završava. Po ovome što ste naveli trgovačko društvo i nije bilo u stečaju pa sam mišljenja da svi ugovori o radu na određeno koji su sklopljeni radi "otvaranja stečaja" treba poništiti i za vas je važeći prijašnji ugovor na neodređeno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija