Jump to content

Nasljedstvo


Norgul

Preporučene objave

Lijep pozdrav

 

Na zadnjem ročištu je donesena odluka o nasljedstvu nekretnine (1000m2) pri čemu ja imam 1/10 udjela u nekretnini. Zanima me šta mogu učiniti ako mi većinski vlasnik (koji je u posjedu nekretnine) brani ulazak u nekretninu?

 

Inače nekretnina se sastoji iz više soba, i moguć je međusoban suživot bez međusobne interferencije. Ne radi se o mojoj "invaziji" na prostor, već traženju par dana ljetovanja koje mislim da pravno zaslužujem.

 

Hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vi ce te kad tad razvrgnuti suvlasnistvo,gdje bi osobno vi ostali bez svog suvlasnickog dijela,naravno uz isplatu.

Članak 51.ZV

(1) Suvlasnik ima pravo na razvrgnuće isplatom ako je to posebno odredjeno zakonom ili

pravnim poslom, ili ako učini vjerojatnim da za to postoji osobito ozbiljan razlog, pa će sud

odrediti da mu pripadne stvar u cijelosti, a da on ostalim suvlasnicima isplati vrijednost

njihovih dijelova u roku koji će sud odrediti prema okolnostima.

(2) U slučaju iz stavka 1. ovoga članka ostali suvlasnici imaju do isplate založno pravo na

stvari koja je pripala tražitelju razvrgnuća. Ne isplati li ih u roku, oni mogu zahtijevati

ispunjenje ili naplatu iz vrijednosti zaloga, a mogu i tražiti da se poništi odluka o razvrgnuću

isplatom.

(3) Suvlasnici čiji su suvlasnički dijelovi zajedno barem devet desetina, ne moraju učiniti

vjerojatnim osobito ozbiljan razlogiz stavka 1. ovoga članka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija