Jump to content

otkaz-sudski postupak-placa


xara

Preporučene objave

Negdje sam procitala da ako se vodi sudski spor zbog otkaza da radnik ima pravo na placu dok se ne okonca sudski spor.Mozete mi samo rec koji je to clanak?

 

 

U roku od 8 dana morate pokrenuti sudski proces,ako ste zatražili od poslodavca zaštitu svojih prava,a poslodavac ništa nije poduzeo.

Ovo provjerite s odvjetnikom za radno pravo

Da,imate pravo na plaću,ali ne znam da li cijeli iznos.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da nema. Tek nakon okončanja postupka ako se presudom utvrdi da je otkaz nezakonit u tom slučaju je poslodavac dužan isplatiti sve zaostale plaće uvećane za pripadajuće kamate, naravno ako tako postavite tužbeni zahtjev,

ali ima ovde većih znalaca radnog prava pa nek se očituju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da nema. Tek nakon okončanja postupka ako se presudom utvrdi da je otkaz nezakonit u tom slučaju je poslodavac dužan isplatiti sve zaostale plaće uvećane za pripadajuće kamate, naravno ako tako postavite tužbeni zahtjev,

ali ima ovde većih znalaca radnog prava pa nek se očituju.

 

Tako bi to bilo.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kod nas je trenutno u tijeku takav spor i radnik prima puni iznos plaće već 2 godine.

Tužba je podignuta zbog otkaza i uznemiravanja,ali eto nakon informiranja o tome rečeno mi je da se plaća isplaćuje zbog onog dijela tužbe o uznemiravanju te je temeljem toga na snazi sudska zaštita radnika prema kojoj se ostvaruje pravo na naknadu plaće do okončanja sudskog spora(čl.130 koji govori o zaštiti dostojanstva radnika).Tako da ispada da je nim3 bio u pravu.

 

Ažurirano

 

Kod nas je trenutno u tijeku takav spor i radnik prima puni iznos plaće već 2 godine.

Tužba je podignuta zbog otkaza i uznemiravanja,ali eto nakon informiranja o tome rečeno mi je da se plaća isplaćuje zbog onog dijela tužbe o uznemiravanju te je temeljem toga na snazi sudska zaštita radnika prema kojoj se ostvaruje pravo na naknadu plaće do okončanja sudskog spora(čl.130 koji govori o zaštiti dostojanstva radnika).Tako da ispada da je nim3 bio u pravu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija