Jump to content

Pitanje u svezi rodnog lista


bsmajgel

Preporučene objave

Čuo sam naime da sada po novome se treba upisivati ime oca u rodni list, recite mi da li je to po novome obavezno?

 

Sestru mi je dečko ostavio dok je bila trudna i ona nije htjela ništa od njega čak niti da bude upisan da on nema problema, ali načuli smo da sad treba ako se zna otac treba ga upisati.

 

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Majku djeteta nitko ne moze prisiliti da kaze tko je otac djeteta ukoliko ona to ne zeli ali trebate imati na umu da je djetetovo pravo da zna svoje podrijetlo dakle da zna tko mu je bioloski otac.

Tu cinjenicu ce majci vise puta reci, prvo maticar pa czss, no kao sto sam navela, ona ne mora imenovati oca djeteta.

Procedura ide tako da ukoliko majka pri upisu djeteta u maticne knjige ne nevede ime oca, o tome maticar obavijestava nadlazni czss koji potom majku zove na razgovor. Ukoliko majka i nakon razgovora u czss-u ne kaze tko je otac djeteta, djetetu u rodnom listu nece pisati ime oca.

Ukoliko pak majka ipak imenuje oca, npr.to ucini pred djelatnicima czss-a, tada czss obavijestava tu osobu o tome te on moze priznati ocinstvo ili ne mora. Ako ne prizna, majka moze pokrenuti postupak za dokazivanje ocinstva pred sudom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Majku djeteta nitko ne moze prisiliti da kaze tko je otac djeteta ukoliko ona to ne zeli ali trebate imati na umu da je djetetovo pravo da zna svoje podrijetlo dakle da zna tko mu je bioloski otac.

Tu cinjenicu ce majci vise puta reci, prvo maticar pa czss, no kao sto sam navela, ona ne mora imenovati oca djeteta.

Procedura ide tako da ukoliko majka pri upisu djeteta u maticne knjige ne nevede ime oca, o tome maticar obavijestava nadlazni czss koji potom majku zove na razgovor. Ukoliko majka i nakon razgovora u czss-u ne kaze tko je otac djeteta, djetetu u rodnom listu nece pisati ime oca.

Ukoliko pak majka ipak imenuje oca, npr.to ucini pred djelatnicima czss-a, tada czss obavijestava tu osobu o tome te on moze priznati ocinstvo ili ne mora. Ako ne prizna, majka moze pokrenuti postupak za dokazivanje ocinstva pred sudom.

 

Hvala na odgovoru. Jel znate da li od ove godine točnije s 1.06 se nešto promjenilo u svezi toga. ovo je stari zakon. Navodno da je izašo neki novi. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija