Jump to content

rad javnog bilježnika


Minerva2013

Preporučene objave

Dan, molim za savjet! Komu se mogu žaliti na rad javnog bilježnika vezano uz rješavanje ostavinske rasprave? Ostavinska je bila u jedanaestom mjesecu prošle godine, pokojnik nije imao nikakve imovine, a oni još nisu poslali prijedlog rješenja i svaki put kad zovem, kažu: "zovi za desetak dana i sl." .... Kada rješenje dođe - mogu li ja odbit platit tarifu ukoliko zaračunaju vrijeme trajanja postupka?

Komori (hjk) sam već uputila mail, no nisam dobila nikakvog odgovora...

Zahvaljujem!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možete se žaliti predsjedniku suda čiji je javni bilježnik povjerenik u konkretnom postupku i javnobilježničkoj komori.

 

Moje iskustvo:

 

Predsjednik suda nije odgovorio na moju pritužbu na rad javnog bilježnika (koji je uspio napisati izreku rješenja koja nije imala nikakve veze sa stvarnošću jer ju je naprosto kopirao iz drugog rješenja, a ja sam se zbog toga morao žaliti i čekati godine na konačno rješenje) niti nakon 5 godina. Javnobilježnička komora će vam odgovoriti za koji mjesec, i to pod pretpostavkom da ste uredno urudžbirali pritužbu, pa se mail dakle ne računa. Njihova je svrha postojanja da štite svoje članove, pa će vašu pritužbu odbiti bez obzira na to jeste li u pravu ili niste. Njihova pravna tumačenja koja sam dobio pri odbijanju su toliko apsurdna da vas neće čak ni razljutiti niti nasmijati. Šteta što tetar apsurda više nije u modi, tamo ima nevjerojatnih talenata koji se žalibože troše na sitnofiškalske štosove umjesto da steknu slavu na otvorenoj pozornici.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možete se žaliti predsjedniku suda čiji je javni bilježnik povjerenik u konkretnom postupku i javnobilježničkoj komori.

 

Moje iskustvo:

 

Predsjednik suda nije odgovorio na moju pritužbu na rad javnog bilježnika (koji je uspio napisati izreku rješenja koja nije imala nikakve veze sa stvarnošću jer ju je naprosto kopirao iz drugog rješenja, a ja sam se zbog toga morao žaliti i čekati godine na konačno rješenje) niti nakon 5 godina. Javnobilježnička komora će vam odgovoriti za koji mjesec, i to pod pretpostavkom da ste uredno urudžbirali pritužbu, pa se mail dakle ne računa. Njihova je svrha postojanja da štite svoje članove, pa će vašu pritužbu odbiti bez obzira na to jeste li u pravu ili niste. Njihova pravna tumačenja koja sam dobio pri odbijanju su toliko apsurdna da vas neće čak ni razljutiti niti nasmijati. Šteta što tetar apsurda više nije u modi, tamo ima nevjerojatnih talenata koji se žalibože troše na sitnofiškalske štosove umjesto da steknu slavu na otvorenoj pozornici.

 

Upravo tako KS...

 

Ceh je ceh, pokrivaju se kolko su "dugački i široki". Što se tiče predsjednika suda, razlike postoje, ali endemični su oni koji imaju hrabrosti da "povise" glas i vele pravo stanje stvari. Lakše je reći - nije moj problem.

 

Nemojte me krivo shvatiti Minerva, vi svakako podnesite pritužbe (al ne mailom), ali znajte da teško tu "bude kruha".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Poštovani

nagrada javnih bilježnika kao povjerenika općinskog suda propisana je PRAVILNIKOM O VISINI NAGRADE I NAKNADE TROŠKOVA JAVNOG BILJEŽNIKA KAO POVJERENIKA SUDA U OSTAVINSKOM POSTUPKU, čl.7. -

 

Ako u konkretnom postupku nije bilo imovine onda je njena vrijednost 0, pa time i nagrada bilježnika (ona ne ovisi o dužini trajanja postupka).

 

Bilježnik ima pravo na naknadu troškova, kao slanja poziva, rješenja, provjere u Hrvatski upisnik oporuke..

 

Savjetujem da bilježniku i svim drugim organima, institucijama kojima se obraćate, svakako šaljete pisani podnesak, po mogućnosti sa povratnicom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija