Jump to content

Majka ne dozvoljava ocu viđanje kćeri unatoć sudskoj presudi


Otac32

Preporučene objave

Razveden sam otac četverogodišnje kćeri. Razveo sam se prije 3 godine. Sudskom presudom utvrđeni su alimentacija i termini viđanja djeteta. Alimentaciju plaćam uredno, a kćer sam viđao u terminima po dogovoru sa suprugom unatoć sudski određenim terminima. Prije godinu i pol bivša supruga me ucijenila da obnovim vezu i brak s njom ili da više nikad neću vidjeti svoje dijete. Od tada dolazim uredno u sudski određenim terminima, ali dijete uspijevam tek možda svaki peti put dobiti. Prije 9 mjeseci sam se žalio CZSS prvo usmeno, a zatim i pismeno. Odgovor koji sam dobio od CZSS usmeno je da to nije njihova stvar nego stvar mene i moje bivše žene i da se ne obračam više njima nego svojoj bivšoj ženi. Odbili su mi dati bilo kakvo pismeno očitovanje riječima "mi tako ne radimo". Nakon takvog ponašanja CZSS bivša supruga je shvatila da može raditi što hoće i u potpunosti mi onemogućila viđanje djeteta.

 

Imam li još kakve mogućnosti osim obračanja CZSS-u koji bi mogao uroditi bilo kakvim rezultatima jer mi je jasno da CZSS neće ništa napraviti, tj. siguran sam da će krenuti raditi u moju štetu ako im dalje počnem pisati jer štite time sami sebe da nebi morali mrdnuti prstom.

 

Vjerojatno ćete me osuđivati ovdje na forumu, ali kako god to zvučilo bezosječajno prema mojoj kćeri neću nipošto obnavljati vezu ili brak s bivšom suprugom makar značilo da neću više nikad vidjeti svoju kćer.

Molim vas zato da mi ne pišete da je najbolje da obnovim vezu i brak s bivšom suprugom.

 

Unaprijed hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 9 mjeseci sam se žalio CZSS prvo usmeno, a zatim i pismeno. Odgovor koji sam dobio od CZSS usmeno je da to nije njihova stvar nego stvar mene i moje bivše žene i da se ne obračam više njima nego svojoj bivšoj ženi. Odbili su mi dati bilo kakvo pismeno očitovanje riječima "mi tako ne radimo".

 

Sa ovakvim CSS-ima, bolje da ih se uopće ukine. Jer zapravo predstavljaju svrhu samima sebi.

 

Imam li još kakve mogućnosti osim obračanja CZSS-u koji bi mogao uroditi bilo kakvim rezultatima jer mi je jasno da CZSS neće ništa napraviti, tj. siguran sam da će krenuti raditi u moju štetu ako im dalje počnem pisati jer štite time sami sebe da nebi morali mrdnuti prstom.

 

Zaboravite CSS. Policiji ili državnom odvjetništvu podnijeti kaznenu prijavu protiv bivše supruge zbog kaznenog djela neprovođenja odluke za zaštitu dobrobiti djeteta iz čl. 173. Kaznenog zakona.

 

Vjerojatno ćete me osuđivati ovdje na forumu, ali kako god to zvučilo bezosječajno prema mojoj kćeri neću nipošto obnavljati vezu ili brak s bivšom suprugom makar značilo da neću više nikad vidjeti svoju kćer.

Molim vas zato da mi ne pišete da je najbolje da obnovim vezu i brak s bivšom suprugom.

 

Nitko vas ovdje neće osuđivati niti sugerirati da pristanete na ultimatum bivše supruge. Pa tko će imati koristi od toga? Ni vi, ni ona (jer je u zabludi), a pogotovo ne dijete sa iluzijom od života. Kada dođete do točke u kojoj baratate životima drugih kao argumentom ili uvjetom nekom dogovoru, onda ste dosegnuli dno ljudskosti i morala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nitko vas ovdje neće osuđivati niti sugerirati da pristanete na ultimatum bivše supruge. Pa tko će imati koristi od toga? Ni vi, ni ona (jer je u zabludi), a pogotovo ne dijete sa iluzijom od života. Kada dođete do točke u kojoj baratate životima drugih kao argumentom ili uvjetom nekom dogovoru, onda ste dosegnuli dno ljudskosti i morala.
Dapače! Ona je ta koja je za osudu! Ali ponajviše CZSS-i koji, kako često čitamo, većinom ničemu ne služe. Smatram da CZSS-i nanoseći masovne nepravde (u konačnici najviše djeci) sustavno uništavaju srž našeg društva. Stvaraju istraumatizirane ljude koji kasnije više ne mogu funkcionirati kako treba niti privatno, niti poslovno.

 

Mislim da biste svaki puta kada dotična "majka" uskraćuje druženje između djeteta (!!!) i Vas trebali o tome obavijestiti policiju da naprave zapisnik.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postupite kako vam je G-man napisao, ali prije toga dopisom još jednom obavijestite nadležni centar o svemu što se dešava i zatražite od njih pomoć i podršku. Ukoliko vas nadležni centar u roku 15 dana ne obavijesti o terminu održavanja sastanka kod njih, isti taj dopis koji ste im uputili kopirajte i zajedno sa predstavkom pošaljite resornom ministarstvu. Također svaki put kada se djetetu onemogući susret sa vama na temelju pravomoćne sudske odluke, o tome usmeno odmah sa mjesta gdje biste trebali preuzeti dijete obavijestite policiju te također naknadno i pisanim putem o tome obavijestite policiju. Na taj način prikupit ćete dovoljno materijalnih dokaza za kasniju fazu postupka kojima ćete dokazivati nepostupanje nadležnih institucija ili nesuradnju djetetove majke. Učinite to svakako a na odgovor ako ga dobijete recimo od strane policije da se njih to ne tiče, ja vam kažem da nije točan jer prema prošlogodišnjem sastanku na tu temu u Ravnateljstvu policije dogovoreno je i rečeno je da policija na svaku dojavu pa i te prirode mora postupati na način da iziđe na teren i o tome sastavi zapisnik koji će vam trebati u kasnijoj fazi postupka. Također nakon takve dojave policija je dužna o svemu službenim putem izvijestiti nadležni centar.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija