Jump to content

T-Com naravno


boanperc

Preporučene objave

Pozdrav,

 

neki dan sam dobio ozbiljan reality check na Općinskom sudu u Županji u svom sporu protiv t-coma, i nakon što mi je sudac predložio da ukoliko se budem žalio na presudu, angažiram odvjetnika, tražim savjet, tj. odvjetnika.

 

U cijelom sporu smatram da sam oštećen, priča je duga i komplicirana pa ne bih sada ovdje smarao sa detaljima. Riječ je o prekidu ugovora za 4g mobilni internet, koji nikad nije dosezao te brzine (iako je na njihovom webu lokacija na kojoj sam živio bila podržana), oštečen sam nadalje lošom korisničkom podrškom (nakon što sam izgubio uređaj i bio spreman kupiti novi, oni mi nisu mogli ponuditi jer kao nisu imali protokol za taj scenarij i nisu imali uređaja za prodati a krivo su me informirali da nemogu tu sim kraticu koristiti u uređaju koji podržava 3g - koji sam ionako jedino imao na svojoj lokaciji).

 

Greške njihove korisničke podrške su me koštale jako puno novaca i vremena kojeg tada nisam imao (radio sam na međunarodnom studentskom filmu te sam svaki dan morao uploadati svoj rad jer se film miksao u Londonu, te je direktna posljedica toga bio gubitak termina u Dolby studiu koji košta par tisuća eura - a svaki dan sam morao tražiti po gradu internet, te se zbog nedostatka vremena plaćati taksije). Stres i duševna bol je ogromna bila. Sumljam da je to moguće pravno dokazati... Rezigniran i pokidan od 2mjesečnog radnog tempa od 22sata dnevno (film je studentski, nisam bio plačen) otišao sam na godišnji i odlučio se baviti tim sranjem na jesen... Nisam platio niti jedan račun, jer sam bio ljut....

 

Na jesen sam im se javio mailom - tražio sam odgovor zašto nisam imao 4g brzinu, zašto su me pogrešno informirali oko korištenja moje 4g kartice u 3g uređaju - izbjegavali su odgvoriti na sva pitanja, vjerojatno da ne postoji pisani trag u kojem oni priznaju ikakvu krivnju, tj. kršenje ugovora sa njihove strane. Kako su oni izbjegavali odgovoriti, odlučio sam pustiti da cijela stvar ode na sud i da tamo tražim nekog da me posluša, jer T-com to sigurno nije bio spreman.

 

Nakon prigovora na ovršni postupak koji je tako obustavljen, imao sam pripremno ročište na Općinskom sudu u Županji. Presuda mi još nije stigla pa je nemogu postat, postupak je otprilike izgledao ovako:

 

Sudac: balbalbabal imate šta za reći

 

Ja: t-com me je oštetio blablablalblalbal

 

Sudac: ali to nemože biti predmet ove parnice, za to vi njih morate tužiti, pitanje ove parnice jeste li vi ili niste plačali račune, tj. kršili vaš dio ugovora

 

Ja: pa kao, zbog toga sam i ovdje, jer sam prekršio svoju stranu ugovora jer su i oni kršili svoju i na moje pitanja nisu htjeli odgovoriti, ja sam mislio tražiti zaštitu hrvatskog pravosuđa kojeg plaćam kroz oporezivanje mojih primanja...

 

Sudac: pa zato vi njih morate tužiti

 

Ja: pa na sudu smo

 

Sudac: ali u ovoj parnici ne govorimo o tome, nego samo jeste li plaćali ili ne račune

 

Ja: Ovo je besmisleno

 

Sudac (grimasa potvrđivanja)

 

i sada shvaćam da sam previše neinformiran ušao u cijelu tu priču ali vodeći se nekakvom logikom, mislio sam da će me makar netko poslušati... Ako ništa, iz mailova se vidi izbjegavanje odgovora na moja pitanja i mislio sam da će ih sud natjerati na to... I mislim da je to argument da se njih tereti za ovršne i sudske troškove - jer ja nisam imao drugog izbora nego pustiti to na sud, jer od njih nikakvog odgovora nisam dobio osim da platim račune... Što nisam htio jer su i oni kršili ugovor (što brzinom, što pogrešnim informiranjem koje me je koštala novaca, živaca, koja je koštala film u koji sam tada ulagao)

 

Što ja sada tu mogu raditi?

 

Zbilja sam istučen u cijeloj toj priči i nemogu sada domisliti da mi još sjednu sa 10k kn na život jer ću poluditi... Doslovno...

 

Ovo je sada zbilja stvar principa, spreman sam dati istu količinu novaca odvjetniku samo da to ne platim njima i njihovim odvjetnicima...

 

Ne mogu 2 mjeseca ugovora kojeg nitko nije poštovao, ja platit 10k kn.

 

Neznam jeli pomaže, ali sam samofinacirajući student kojem bi se vjerojatno mogao dijagnosticirati poremećaji koncetracije i neki borderlinei :)...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

greške puno koštaju.čovjek uči doje živ.

ako nisi bio zadovoljan sa uslugom operatera trebao si uputiti pismeni prigovor (preporučeno, sa povratnicom ili da na kopiju pismena potvrde zaprimanje prigovora). tražiti ispunjenje ugovora . mejlom ili blablablabla nemožeš ništa rješiti. navedeno nije dokaz za sud.

 

operateri traže potpisivanje i pismeni trag za sve što njima odgovara.

izbjegavaju mogučnosti dokazivanja za sve što je za njih nepovoljno.

 

prouči Zakon o potrošačima. ni jedan operater do sada nije postupao po zakonu i pregovarao o odredbama ugovora.

u žalbi navesti kršenje odredbi Zakona o zaštiti potrošača. da operater nije postupio u skladu sa zakonom. kršenje odredbi iz Zakona je trebalo navesti u žalbenom roki i podneskom prije završetka rasprave.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija