Jump to content

porez na rabljena vozila


zmodri11

Preporučene objave

Kad se sve zbroji, troškovi puta ,porez tamo, privremene tablice, trošarina , potvrda proizvođača, potvrda suglasnosti pojedinačno pregledanog vozila, tehnički, cestarina, osiguranje, reg.pločice, knjižice vozila itd. izašlo mi da sam ovih davanja dao toliko koliko me i vozilo koštalo vani. Bolje bi prošao da sam vozilo kupio ovdje ne bi se toliko napatio.

Problem je što ne priznaju račun koji prikažeš nego procjenjuju vozilo po našim tržišnim cijenama na koja su sva davanja podmirena i koje je registrirano a to nije ni približna cijena vozilu koje se uveze i na koje ništa još nije plačeno pa smatram da im ta usporedba ne stoji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Trebalo se prije kupnje informirat što se i koliko treba platit.Zato i jesu dodane sve stavke da se vozila ne kupuju vani nego tu.Slično su ali nakon par godina od ulaska u eu smislili i slovenci jer se pojačao "uvoz" iz ostaka eu-a.Ako se nije zadovoljno s procjenom PU može procjenu izvršit i ovlašteni vještak.Po računima rade samo ako je cijena veća od procjene iz kataloga (zaostatak iz yu ali u njihovu korist)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Od 01.01.2014. trebalo bi se promjeniti i taj dio oko priznavanja računa, kada će se u potpunosti prihvatiti i usuglasiti sve pravne norme prilikom kopuvine automobila, tako da prije tog datuma kupovina nije preporučljiva. Obično se za sada vrijednost vozila procjenjuje prema carinskoj procjeni, a građani se ravnaju prema katalogu Centra za vozila Hrvatske (košta oko 890 kn, ili se zovne jedan 060 broj), a ta razlika zna biti dosta veća nego se poretpostavlja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Od 01.01.2014. trebalo bi se promjeniti i taj dio oko priznavanja računa, kada će se u potpunosti prihvatiti i usuglasiti sve pravne norme prilikom kopuvine automobila, tako da prije tog datuma kupovina nije preporučljiva. Obično se za sada vrijednost vozila procjenjuje prema carinskoj procjeni, a građani se ravnaju prema katalogu Centra za vozila Hrvatske (košta oko 890 kn, ili se zovne jedan 060 broj), a ta razlika zna biti dosta veća nego se poretpostavlja.

 

Da li znate možda kakova je situacija sa uvozom rabljenog poljoprivrednog traktora ( Austrija, Njemačka, Češka ) Nisam u OPG-u niti u sustavu PDV-a. U Mirovini sam. Branitelj sa statusom RVI-a.

Namjena za osobne potrebe.

Hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija