Jump to content

Pocetak zabrane upravljanja vozilom


robojde

Preporučene objave

Pozdrav,

 

U 12. mjesecu sam napravio prekrsaj voezci pod utjecajem alkohola (1.1 promila). Izrecena mi je kazna od 300 kn + 500 kn troskova i zabrana od 9 upravljanja u trajanju 9 mjeseci.

 

Na istu sam ulozio prigovor (u nadleznoj PP) na trajanje zabrane.

 

Danas dobijam presudu u kojoj mi je zabrana upravljanja smanjena na 2 mjeseca. Novcana kazna je potvrdjena u istom iznosu.

 

U presudi Prekrsajnog suda ne pise da imam pravo zalbe a o pocetku zabrane pise sljedece:

 

"Zastitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom B katergorije pocinje teci sljedecim danom kada je okrivljeniku nadlezno tijelo uredno dostavilo obavijest o upisu izrecene mjere u evidenciju izdanih vozackih dozvola"

 

Dalje stoji: "Ukoliko okrivljenik plati dvije trecine novcane kazne iz prekrsajnog naloga u roku od 30 dana pd primitka ove presude, smatrat ce se novcana kazna u cijelini placenom"

 

Imam 2 pitanja:

 

1. Nadlezna PP ce mi dostaviti obavijest o pocetku trajanja zabrane, i dan iza primitka mi tece zabrana, a ne od proimitka presude?

 

2. Dvije trecine se odnosi na novcanu kaznu + 500 kn troskova? - 3500/3?

 

Hvala unaprijed na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na istu sam ulozio prigovor (u nadleznoj PP) na trajanje zabrane.

U presudi Prekrsajnog suda ne pise da imam pravo zalbe a o pocetku zabrane pise sljedece:

Nema više prava na žalbu jer jer to pravo iskorišteno prigovorom.Uplatiš

1980 kn (možeš i na par rata, neće ti ništa napravit)+500 troškova.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija