Jump to content

Prebivalište i mjesna nadležnost


pahuljiva07

Preporučene objave

Pozdrav!

Imam pitanje vezano za konkretan slučaj. Jedna obitelj ima prijavljeno prebivalište u mjestu X, međutim živjeli su jedno vrijeme u Njemačkoj, a sada žive (nisam sigurna, mislim oko 3mj.) u mjestu Y. Došlo je do nekog problema koji treba rješavati Centar za soc skrb, međutim CZSS mjesta Y ne želi rješavati jer se proglašava mjesno nenadležnim, a mjesto X je dosta udaljeno (druga županija) od mjesta Y tako da CZSS mjesta X ne može obaviti posao kako treba pošto je toliko udaljeno. Kako najbolje riješiti ovaj slučaj (nadam se da nisam previše zakomplicirala pitanje). Zhvaljujem unaprijed!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav!

Imam pitanje vezano za konkretan slučaj. Jedna obitelj ima prijavljeno prebivalište u mjestu X, međutim živjeli su jedno vrijeme u Njemačkoj, a sada žive (nisam sigurna, mislim oko 3mj.) u mjestu Y. Došlo je do nekog problema koji treba rješavati Centar za soc skrb, međutim CZSS mjesta Y ne želi rješavati jer se proglašava mjesno nenadležnim, a mjesto X je dosta udaljeno (druga županija) od mjesta Y tako da CZSS mjesta X ne može obaviti posao kako treba pošto je toliko udaljeno. Kako najbolje riješiti ovaj slučaj (nadam se da nisam previše zakomplicirala pitanje). Zhvaljujem unaprijed!!

 

Po mome misljenju nadlezan je centar na cijem podrucju obitelj ima prebivaliste. Upozorite tu obitelj da krse zakon o prebivalistu buduci da imaju prebivaliste na x adresi a zive na y adresi ukoliko naravno nisu prijavili privremeno boraviste na y adresi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru! Obitelj je prijavila boravište u mj. Y. Međutim radi se o tome da je maloljetni član obitelji počinio kazneno djelo u mj. Y te je sud donio rješenje o privremenom smještaju u ustanovu mjesta Y. Mlt je tamo i smješten. Postoji li neka odredba na temelju koje zbog takvih okolnosti Czss Y mora dalje postupati u tom predmetu. Meni nema smisla da se slučaj prebacuje k'o ping pong loptica pošto je već smješten tamo, roditelji imaju tamo prijavljeno boravište. (Mjesto x i y udaljeni su 200km).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija