Jump to content

ugovor o najmu posl. prostora


anton887

Preporučene objave

evo vas molim ako netko zna...imam poslovni prostor kojeg iznajmljujem temeljem ugovora o najmu na određeno na 5 god. Do isteka roka ovog ugovora ostalo je još tri godine. Dobio sam nedavno ponudu od druge osobe za taj prostor i to za veću cijenu najamnine. Pitanje je mogu li usred trajanja ovog ugovora otkazati ili raskinuti ugovor trenutnom najmoprimcu i je li ovaj razlog dovoljno opravdan zakonski, te na koji način?

hvala vam lijepa

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A što piše u ugovoru glede mogućnosti i uvjeta pod kojima možete otkazati ugovor prije isteka ugovorenog vremena, odnosno piše li uopće što o tome?

 

 

u ugovoru piše samo da je otkazni rok 30 dana, nije ništa posebno određeno. Zanima me trebam li usred ugovornog razdoblja pri otkazu ugovora potkrijepiti otkaz opravdanim razlozima ili ih uopće ne trebam posebno navoditi? Također u Zakonu se spominje i prvo opomena pa otkazni rok od tri mjeseca, što je u suprotnosti s ugovorom, pa ne znam što bi onda vrijedilo?

 

MOlim vas za pojašnjenje i unaprijed najljepša hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zakon o obveznim odnosima dispozitivne je naravi, što znači da njegova pravila vrijede ukoliko ugovorne stranke nisu drugačije odredile. Ako ste u ugovoru predvidjeli mogućnost otkaza (zbog određenog razloga ili bez posebnog razloga) i za to predvidjeli otkazni rok od 30 dana, onda vrijedi ugovoreni otkazni rok.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zakon o obveznim odnosima dispozitivne je naravi, što znači da njegova pravila vrijede ukoliko ugovorne stranke nisu drugačije odredile. Ako ste u ugovoru predvidjeli mogućnost otkaza (zbog određenog razloga ili bez posebnog razloga) i za to predvidjeli otkazni rok od 30 dana, onda vrijedi ugovoreni otkazni rok.

 

hvala Vam G man. lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija