Jump to content

Molim pomoć oko tumačenja teksta iz dopisa od Općinskog državnog odvjetništva


vidak

Preporučene objave

Poštovani,

Ja sam kazneno prijavio za fizički napad i prijetnje jednu osobu te sam u dva navrata (prvi puta u policiji u Daruvaru dežurnom policajcu, a drugi puta isto u policiji u Daruvaru ali osobi koja je bila u civilu) dao iskaz.

Nakon par mjeseci sam dobio dopis običnom poštom od Općinskog državnog odvjetništva u Bjelovaru koji je naslovljen na mene (oštećenika).

U dopisu piše : Povodom zapisnika o zaprimanju kaznene prijave PU Bjelovarsko-bilogorske, PP Daruvar, broj: D-144/13 od 17. srpnja 2013. obavještavamo Vas da smo riješili kazneni predmet tako što smo podigli :

- optužnicu s kaznenim nalogom pred Općinskim sudom u Bjelovaru protiv okrivljenika XY (tu ne bih navodio ime) zbog kaznenog djela iz članka 139. stavak 2. Kaznenog zakona.

 

Moja pitanja su :

1) Što to znači da su oni riješili predmet ?

2) Da li će biti potrebno i u Bjelovaru na sudu davati iskaz ?

3) Ako je predmet zaključen, kako ja mogu saznati kakvu je kaznu dobio okrivljenik ?

 

S poštovanjem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1) Što to znači da su oni riješili predmet ?

 

Znači da je tužiteljstvo sa svoje strane napravilo posao - podnijelo je optužnicu sa kaznenim nalogom, koji će gotovo sigurno (99,99%) biti prihvaćen i izdan od strane suda. Šanse da kazneni nalog sud odbije i krene u tzv. klasični postupak, su teoretske.

 

2) Da li će biti potrebno i u Bjelovaru na sudu davati iskaz ?

 

Obzirom je predloženo izdavanje kaznenog naloga, ako ga sud prihvati i izda - neće, osim ukoliko okrivljeni na isti nalog prigovori. Sve ćete vidjeti po primitku prve pošte od strane suda.

 

3) Ako je predmet zaključen, kako ja mogu saznati kakvu je kaznu dobio okrivljenik ?

 

Vi kao oštećenik ćete dobiti na svoju adresu pravomomoćnu sudsku presudu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija