Jump to content

kako izbaciti iz stana čovjeka koji nije prijavljen na toj adresi?JAKO HITNO!


ksaver

Preporučene objave

neznam kuda spada moje pitanje ALI JE HITNO1

Mogu li izbaciti nezaposlenog tipa koji se naselio u stan moje kćeri,koja živi tamo sa maloljetnim djetetom,u vrijeme kada je ona na službenom putu a ja(BAKA) čuvam dijete u mome stanu.imam ključeve od stana, on tamo nije prijavljen(?)a ja se bojim ući jer sam shvatila da se on nastanio već tjedan dana, moja kćer to negira telefonski, ali mislim da mu je dala ključ.Ne želim da naša unuka uopće bude u stanu sa beskućnikom na socijalnnoj pomoći i tamo dovodi društvo,svoju djecu, čovijek je agresivan. Danas je izbacio i našu bedinericu iz stana koja je redovno došla radit i ostala zapanjena s situacijom,te meni javila te sam tako to i saznala..Sad smo u šoku I ja smatram da bih mogla ući s policijom i zamolit ga da napusti stan(240 kvadrata, što on u ludilu ne bi napustio i ološ ima samo osnovnu školu),stoga što on tamo nije prijavljen!Da li to mogu imam li kakve pravne mogućnosti dok mi se kćer još nije vratila iz inozemstva.ZABRINUTA BAKA

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da,stan je u vlasništvu moje kćeri i ona kaže da može biti tamo samo kad je ona u zagrebu,odnosno i kada joj dijete spava,to zapravo taji od nas, jer tip je agresivan beskućnik a moja kćer bez obzira na naobrazbu naivna i lakovjerna.Navodno mu nedozvljava da tamo dolazi međutim bedinerica je čak našla i dvije dječje kahlice i razmetan stan i flaše vina i case užas!S poštovanjem zabrinuta BAKA

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To je točno što kažete,mješam se gdje mi nije mjesto,međutim,kako je napao beinericu ai ima već povijest zlostavljanja u bivšoj obitelji,samo se bojim za kćer i dijete.Inače slažem se sa Vama da se miješam gdje mi nije mjesto samo želim saznat može li se čovjeka izbacit iz stana ako nije prijavljen jer slutim da će moja kćer imati isti problem,kako ga se riješitis poštovanjem BAKA

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nazovite kćerku i lijepo joj recite da joj je dobronamjernost i naivnost došla na naplatu, te da se izvoli vratiti kući i riješiti to s njim. Vi niste vlasnica stana, on je u posjedu stana po odobrenju vlasnika (još uz to ima i ključ), stoga ako vi nešto poduzmete, on se može štititi posjedovnom zaštitom (iako vjerojatno ne bi, ali tko zna?). Kćerka je sve "zakuhala", neka to i riješi. Uostalom, kako znate da možda oni nisu u ljubavnoj vezi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jako Vam zahvaljujem na odgovoru koji sam i naslutila, da je to otprilike tako! Ujedno i pohvaljujem portal legalis, i sve suradnike, moderatore, što imaju živaca i strpljenja odgovariti na svakakova pitanja laicima po pitanju pravne zaštite;također se čovjek nekako utješi kada vidi da ima i gorih problema.Što se tiče ljubavne veze moja kćer to negira i taji ali sada sam uvjerena da se nešto zakuhalo na njegovoj strain jer je našao budalu koja to trpi(nestabilan,lijen,nikakve škole,bez ikakovih primanja i čula sam da kocka,zato sam i pisala....Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne možete izbacivati čovjeka iz stana koji nije Vaš, pogotovo ako mu vlasnik stana dozvoljava da boravi u njemu.

 

Da li je Vaša kćerka "lakovjerna" ili ne, morat će platiti na svojoj koži, ukoliko ne posluša Vaše savjete, koje naravno, ukoliko je punoljetna, niti ne mora poslušati.

 

Vašu zabrinutost možemo razumijeti, ali Vi morate poštovati granice dokle Vaša zabrinutost u djelovanju može ići, a to je svakako granica drugog čovjeka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija