Jump to content

Oduzimanje vozačke dozvole na 6 mjeseci


jvusic

Preporučene objave

Nikada prije nisam bio kažnjavan.

01.04.2012-te zaustavljen sam sa 1,02 promila alkohola u krvi.

Stigla mi je prvostupanjska presuda od 6 mjeseci zabrane upravljanja vozilom B kategorije i 2400 kuna novčane kazne.

Uložio sam žalbu na cjelokupnu presudu i prije mjesec dana mi je došla drugostupanjska presuda od novčane kazne 1300 kuna i obavjest, ako platim u narednih 30 dana 2/3 kazne da će mi se novčana kazna priznati kao cijela.

Platio sam.

 

U drugostupanjskoj presudi ne piše kako će mi se oduzeti pravo upravljanja vozilom "B" kategorije, što po logici znači da sam oslobođen od te točke optužnice.

 

Prije tjedan dana stiglo mi je priopčenje pod preporučeno i prioritetno da će od sutra početi teći kazna oduzimanja prava na korištenje "B" kategorije u narednih 6 mjeseci!

 

Kako je moguće da se točka oduzimanja prava upravljanja vozilom "B" kategorije uvažava ako je ona iz prvostupanjske presude, ako se ona u drugostupanjskoj presudi ne potvrđuje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prigovarao sam na cjelokupnu presudu, ne samo na novčanu kaznu, pročitao sam barem 30 puta drugostupanjsku presudu i u obrazloženju zbilja nema nikakve odluke o zaštitnoj mjeri. Samo se jednom spominje u obrazloženju u ovom stilu:

""Drugostupanjska presuda ovog slučaja iz prvostupanjske presude koja glasi:"zaštitna mjera zabrane upravljanja vozilom od 6 mjeseci i novčanoa kazna od 2400 kn", donešena je tako da se kazna za vožnju u pripitom stanju smanjuje na minimum tj. 900 kn, a kazna za neimanje vozačke kod sebe ostaje ista 400 kn""

I nakon toga se objašnjava zašto se odbacuje zahtjev za preinačenje presude u opomenu, da se radi toga nebi postigao pravni cilj.

Nakon toga piše kako mogu platiti 2/3 novčane kazne u 30 dana i da će se prihvatiti kao cijelina.

 

Znači uopče nema konkretnog zaključka o zaštitnoj mjeri.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam grešku napravio to što sam pio i vozio, najveća glupost...i ne mislim ju nikad više ponoviti.

Zbilja sam siguran vozač i stvarno nije fer da je mjera ostala bez obrazloženja i to bezobraznih 6 mjeseci, to mi je ipak prvi prekršaj i zbilja sam napisao pravednu žalbu u kojoj sam napomenuo i zamolio da mi se smanji.

Obrazloženje stvarno izgleda kao da ga je pisao netko tko je bezvoljan i brzoplet, i stvarno se vidi kako je taj netko zaboravio mjeru objasniti.

 

znaći ama baš ništa nemogu napraviti u vezi toga?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zaj*bao sam ja što sam vozio u tom stanju, ali mora se priznati da su me odreali pošteno...

 

Ako netko drugi slučajno zna neki naćin na koji bi se mogao izvući iz ovoga, molim da odgovori na ovu temu. :)

 

Hvala vam puno na pomoći, dobro će mi doć to što ste mi otkrili da zabrana vrijedi samo za područje RH.

Cijenim vaš trud i svima preporučujem ove forume jer ste zbilja pravi profići!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

to mi je ipak prvi prekršaj i zbilja sam napisao pravednu žalbu u kojoj sam napomenuo i zamolio da mi se smanji.
Točno ali nigdje ne stoji da moraju smanjit nego da mogu, ali eto nisu.Mjeru nisu obrazlagali kao novčane jer je u potpunosti ostala ista.

Iako ne znam kako je kazna za neimanje vozačke 400 kn kad je u zakonu 300.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija